V novej hre od Microsoftu môžete lietať po celej Zemi! – je tam aj váš dom

0

Microsoft po desiatich rokoch ukázal novú verziu ich leteckého simulátora – hry, ktorá možno na prvý pohľad nezaujme, no v skutočnosti ide o neuveriteľný počin od tohto technologického giganta. Prečo? Nuž, Microsoftu sa podarilo niečo, čo mnohí považovali za nemožné. V novom simulátore bude možné lietať po celej Zemi!

A ak píšeme, že po celej Zemi, myslíme tým skutočne po CELEJ ZEMI!

Všetky väčšie mestá, všetky letiská, rieky, jazerá, stromy, to všetko je reprezentované s neuveriteľnou presnosťou. Také niečo ešte len teraz začína byť možné. Vytvoreniu tejto hry predchádzali obrovské pokroky v mnohých technológiách.

Či už ide o digitálne snímkovanie Zeme s vysokým rozlíšením, pokrok na poli umelej inteligencie, ktorá sa postarala o grafickú reprezentáciu biliónov (presne tak, biliónov!) stromov, vzhľadu vody, počasia…

Rovnako model atmosféry prešiel výraznou zmenou a je oveľa realistickejší. Vysunutie podvozku lietadla ovplyvní jeho aerodynamické vlastnosti. Vzlietať a pristávať môžete na ktoromkoľvek letisku na svete a ak sa trochu posnažíte, nájdete aj svoj dom!

Určite si viete predstaviť, že táto hra zaberie veľa miesta na hard-disku. A máte pravdu. Iba samotná mapa (teda celá Zem) dosahuje 5 petabajtov. Samozrejme, také veľké množstvo dát sa vám na počítač nevojde. Microsoft vám preto bude dáta streamovať cez internet. Hra sa však bude renderovať na vašom zariadení.

Nový letecký simulátor od Microsoftu je momentálne v alfa verzii a dostupný bude až v roku 2020.

Čo táto technológia umožní v budúcnosti?

Samozrejme, Microsoft nevytvoril taký obrovský projekt iba kvôli jednej hre. Detailná realistická 3D kópia Zeme bude mať množstvo ďalších využití hlavne pri vytváraní rozšírených digitálnych svetov – teda svetov, ktorá zdieľajú niektoré črty s realitou.

Augmented reality je budúcnosť digitálnych technológií. Microsoft sa na ňu pripravuje napríklad so svojím projektom Hololens, ktorý vaše okolie naplní hologramami. Raz sa budete môcť prechádzať po digitálnej Zemi, pretvárať ju a neskôr svoje výtvory navštíviť v realite. Postačí si nasadiť špeciálne okuliare.

Microsoft Flight Simulator bude úžasná hra, pomocou ktorej milióny ľudí spoznajú krásy Zeme. No možno je to začiatok niečoho oveľa väčšieho.

Čo si o tom myslíte vy? Zahráte si Microsoft Flight Simulator, až vyjde v roku 2020?

Čo čítať ďalej?

[Gaming] Fortnite pohltila čierna diera – Má to na svedomí Elon Musk?

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre