Ako anonymne nakupovať a predávať kryptomeny? – Štát nemusí vedieť, že používate Bitcoin!

BITmarkets BITmarkets

Od roku 2017, kedy sa kryptomeny stali extrémne populárne, sme začali mať vážne problémy s anonymitou. Bitcoin vznikol okrem iného aj preto, aby si ľudia vedeli zachovať súkromie na internete a posielať platby, ktoré nepodliehajú vládnej cenzúre finančných transakcií. Z fiat platidiel sa v poslednej dobe stáva nástroj na ovládanie ľudí a teraz sa to isté stáva aj digitálnym menám!

Našťastie existujú spôsoby, ako sa vyhnúť štátnym kontrolám a ukryť sa pred onmipotentnými finančnými inštitúciami, ktoré sledujú každý náš krok. Boj proti špehovaniu našich účtov prebieha na niekoľkých frontoch.

Ani používanie anonymných kryptomien ako Monero alebo Zcash nepomôže, pokiaľ ich budete nakupovať a predávať na burze. Na druhej strane, aj Bitcoin môže byť dostatočne anonymný v prípade, že na každú transakciu vytvoríte novú adresu a nespojíte svoju peňaženku s BTC účtami, ktoré máte nejakým spôsobom verifikované.

Znie to zložito? Možno na prvý pohľad. V skutočnosti je to však veľmi jednoduché! V podstate stačí spraviť nasledovné:

  1. Kúpte si kvalitnú hardwarovú peňaženku. My odporúčame Trezor T – viac o ňom nájdete tu. Nie je to síce zadarmo, no poskytne vám špičkovú bezpečnosť a intuitívnym spôsobom vás navedie k tomu, aby ste Bitcoin používali anonymne. Chcete prijať platbu? Trezor vám nedá inú možnosť, než si vygenerovať novú adresu. Ak vyslovene nechcete, tak si ho nemusíte verifikovať a čo je najlepšie, jednoducho sa používa.
  2. Obchodujte iba na burzách, kde od vás nechcú verifikáciu. Príkladom takejto burzy je Binance, odkiaľ môžete každý deň vytiahnuť až 2 BTC.
  3. Pre prevody krypto-fiat a späť používajte anonymné krypto-bankomaty. Česko aj Slovensko sú nimi prakticky posiate.

Nestačí vám to takto a chcete detailný návod na anonymné používanie Bitcoinu a ďalších kryptomien? V tom prípade odporúčame mrknúť na tento MEGA článok.

K tretiemu bodu pre vás máme jedno menšie odporúčanie. Samozrejme je na vás, ktorý bitcoinový bankomat si vyberiete, no my vrelo odporúčame nami osvedčené bitcoinmaty od spoločnosti Bitcoinmat.sk. Máme s nimi iba dobré skúsenosti a pre našich čitateľov sme vybavili špeciálny zľavový kupón, vďaka ktorému budú vaše poplatky o 20% nižšie!

Tento zľavový kupón má dva limity:

1. Maximálne 500 použití
2. Maximálny objem 100 000 €

Po prekročení jedného z limitov zľavový kupón prestane fungovať.
V Bitcoinmatoch je možné zobchodovať až 1000 € bez nutnosti verifikácie a 5000 eur bez registrácie, iba s uvedením akéhokoľvek telefónneho čísla. Pokiaľ chcete nakúpiť alebo predať za viac ako 1000 alebo 5000 €, vytvorte viac objednávok s viacerými krypto peňaženkami.

Zľavový kupón spolu s informáciami o spoločnosti Bitcoinmat.sk a návodom na použitie ich zariadení nájdete tu:

https://kryptomagazin.sk/bitcoinmat-landing-page/

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY: