Uznávaný investor Mark Yusko: „Býčí trh príde v roku 2024, keď nastane nový halving Bitcoinu”

Novinky Uznávaný investor Mark Yusko: „Býči trh príde v roku 2024 keď nastane nový halving Bitcoinu
Uznávaný investor Mark Yusko: „Býči trh príde v roku 2024 keď nastane nový halving Bitcoinu" Zdroj: shutterstock.com/salarko
BITmarkets BITmarkets

Mark Yusko, investor a generálny riaditeľ spoločnosti Morgan Creek Capital Management, sa domnieva, že Bitcoin vstúpi do býčieho trendu až v roku 2024.

Hlavným dôvodom podľa neho bude prudký nárast nadšenia medzi investormi, ktorý môže vyvolať spôsobiť halving Bitcoinu.

Bitcoin zažíva historické obdobie

Cena Bitcoinu v novembri 2021 zaznamenala historické maximum na úrovni takmer 70 000 USD. Od tohto maxima BTC spoločne so všetkými altcoinmi obrátil svoj smer a kryptomenový trh zažil stratu o viac ako polovicu svojej hodnoty.

Pre súčasné podmienky a finančnú krízu po celom svete sa otec všetkých kryptomien v júni prepadol pod úroveň 18 000 dolárov. Druhý kvartál roku 2022 bol teda doposiaľ najhorším štvrťrokom za posledné desaťročie.

V nedávnom rozhovore Mark Yusko zo spoločnosti Morgan Creek Capital Management vyhlásil, že toto obdobie poklesu cien a neistoty sa skončilo. Po „kryptozime” podľa neho už nastúpila „kryptomenová jar” a s ňou aj oživenie ceny kryptomien.

Yusko sa vyjadril takto:

Verím, že nastala kryptomenová jar. Ak sa pozriete na posledné dva cykly, nachádzame sa v rovnakom počte dní v rovnakom cykle, kde sa začala jar a skončila zima. Oživenie kryptomien by mohlo trvať niekoľko mesiacov. Znamená to, že pomaly sa budeme blížiť k novému býčiemu trhu.”

Mohlo by ťa zaujímať: Ďalší kryptomenový gigant pozastavil výbery kryptomien, čaká komunitu ďalší bankrot?

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Yusko sa spolieha na halving Bitcoinu

Yusko taktiež povedal, že prechod na kryptomenové leto, t. j. býčí trend, nastane v roku 2024, keď dôjde k ďalšiemu halvingu Bitcoinu.

Riaditeľ v rozhovore dodal nasledovné:

Len čo sa dostaneme do obdobia kryptomenového leta, nastane ďalší býčí trend, ktorý by mohol prísť v očakávaní ďalšieho halvingu, ktorý sa zrealizuje v roku 2024.

Pripomíname, že halving je udalosť, ku ktorej dochádza zhruba každé štyri roky. Počas neho sa znižuje rýchlosť tvorby nových mincí tým, že znižuje odmeny za ťaženie presne na polovicu. V súčasnosti ťažiari dostávajú 6,25 BTC za úspešný blok. Odmena v roku 2024 klesne na 3,125 BTC.

Táto udalosť sa považuje za veľmi pozitívnu, pretože znižuje rýchlosť, akou vznikajú nové mince. Ak dopyt zostane rovnaký alebo sa zvýši, základné ekonomické princípy hovoria, že by mala vzrásť aj hodnota aktíva.

Mark Yusko je známy ako kryptomenový optimista a v Bitcoine vidí budúcnosť. Dávnejšie predpovedal, že cena tohto aktíva by sa mohla do roku 2026 vyšplhať na 250 000 dolárov.

Čítaj ďalej: 3 vysvetlenia, prečo Bitcoin nemôže padnúť na 0 dolárov

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
Zdroj: TAGY: