Hodlnaut pazastavi výbery klientom
Hodlnaut pazastavi výbery klientom. Zdroj: shutterstock.com/Miha Creative

Agentúra Reuters dnes informovala, že kryptomenová spoločnosť Hodlnaut so sídlom v kryptomenám naklonenom Singapure, zastavila svojim klientom výbery kryptomien. Ide tak o ďalší prípad v sérii spoločností špecializujúcich sa na poskytovanie kryptomenových úverov, ktoré čelia problémom s likviditou a pozastavujú výbery.

Hodlnaut pozastavil výbery

Spoločnosť Hodlnaut vznikla v roku 2019 a podobne ako kryptomenové firmy Celsius, BlockFi či Voyager Digital poskytuje služby zamerané na požičiavanie úverov v kryptomenách a príťažlivé úroky, ktoré sú pre toto odvetvie typické. V roku 2021 v marci Hodlnaut začal spoluprácu s kryptomenovou poisťovňou Nexus Mutual, ktorá sa špecializuje na sektor DeFi.

Hodlnaut dnes podľa publikovaných správ pozastavil výbery, vklady a swapy na svojej platforme a tento krok odôvodnil negatívnym stavom trhu. Pozastavenie vkladov má umožniť spoločnosti stabilizovať likviditu a zachovať aktíva. Firma dnes tiež oznámila, že plánuje stiahnuť žiadosť o licenciu Singapurského menového úradu (MAS, aby mohla poskytovať platobné služby prostredníctvom digitálnych tokenov. Súhlas na túto službu získala v marci.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Čítaj tiež: Coinbase je opäť pod tlakom SEC-u. Čaká nás ďalší veľký súdny spor?

Hodlnaut: prehľad úrokov za držanie kryptomien na platforme
Hodlnaut: prehľad úrokov za držanie kryptomien na platforme. Zdroj: Hodlnaut

Podľa oficiálnych údajov na stránke firmy na sociálnej sieti Linkedln, ako upozornil denník Coindesk, firma disponuje aktívami vo výške 500 miliónov dolárov. Podľa súdnych spisov bol Hodlnaut jedným z inštitucionálnych klientov Celsiusu, ktorý nedávno vyhlásil reštrukturalizáciu. Táto správa vrhá negatívny obraz na prepojenosť firiem z tohto sektoru, ktoré si de facto navzájom požičiavali kryptomeny a ponúkali vysoké úroky z ničoho.

Reuters tiež upozornila, že napriek priateľskému postoju Singapuru ku kryptomenám, viacero spoločností sa pre klesajúci trend dostalo do finančných ťažkostí. Príkladom je burza Zipmex, ktorá sa zameriava na juhovýchodnú Áziu a ktorá tiež pozastavila výbery svojim klientom, alebo singapurská firma Vauld.

Tento dominový efekt v podobe reťazovitého bankrotu najväčších gigantov v oblasti kryptomien a poskytovateľov krypto-služieb vrhá precedentný a negatívny obraz na celý sektor kryptomien, z ktorého sa budú kryptomeny ešte dlho spamätávať.

Čítaj ďalej: 5 spoločností, ktoré najviac zasiahol prepad kryptomien

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance