Návod, ako prísť o peniaze. Zdroj: shutterstock.com/TeodorLazarev

V dnešnom článku sme pre vás vybrali niekoľko tipov, ktoré vám ukážu, ako prísť o všetky peniaze investovaním alebo obchodovaním na burze. Keďže väčšina investorov je neúspešná a takmer 90 % z nich príde o peniaze, ide o zaručený návod, pri ktorom môžete mať istotu, že ak podľa neho pôjdete, zaručene prídete o všetky ťažko zarobené peniaze. A povedzme si, kto by predsa nechcel prísť o peniaze?

5 rád, ako prísť o peniaze investovaním

  1. Investujte do nekvalitných alebo nesolventných aktív. Ak investujete do aktív, ktoré sú nekvalitné alebo ktoré nie sú schopné splniť svoje záväzky, je veľká pravdepodobnosť, že prídete o svoje peniaze. Určite odporúčame.
  2. Investujte do aktív, ktoré sú príliš volatilné alebo rizikové. Ak investujete do takýchto aktív, môže sa stať, že ich cena prudko klesne alebo dokonca stratí hodnotu, a prídete tak o svoje peniaze.
  3. Investujte viac, než môžete stratiť. Je dôležité, aby ste pri investovaní zohľadnili svoje osobné finančné možnosti a neinvestovali viac, než môžete stratiť. Ak investujete viac, než môžete stratiť, môže sa stať, že prídete o svoje peniaze a ocitnete sa vo finančných problémoch. A kto by predsa nechcel mať predsa problémy navyše?
Buďte chamtiví a ľahšie prídete o peniaze.
Buďte chamtiví a ľahšie prídete o peniaze. Zdroj: shutterstock.com/Prazis Images
  1. Nevenujte dostatok času a pozornosti analýze aktív, do ktorých investujete. Investovanie vyžaduje znalosť trhu a dôkladnú analýzu aktív, do ktorých investujete. Ak tejto stránke nevenujete dostatočnú pozornosť, môže sa stať, že investujete do aktív, ktoré nie sú dostatočne kvalitné alebo výhodné, a prídete tak o svoje peniaze. Číže nakupujte bezhlavo, lebo čas je vzácny.
  2. Nezohľadňujte riziká a dôsledky svojich investičných rozhodnutí. Investovanie prináša aj riziká, a je dôležité, aby ste boli si vedomí týchto rizík a zohľadnili ich pri svojich investičných rozhodnutiach. Ak ignorujete riziká a dôsledky svojich investičných rozhodnutí, môže sa stať, že prídete o svoje peniaze. Ale kto sa predsa bojí rizika, že?

Áno, tento článok je satirou, ale zároveň nám všetkým pripomína, čo všetko väčšina investorov prehliada, nedodržiava či ignoruje. Našli ste sa v niektorom bode?

Čítaj tiež: Bitcoin by podľa tohto cyklu mohol dosiahnuť dno už tento rok – je to reálne?