Už vieme, kto sa pre americkú vládu pokúsi zlomiť anonymitu Monera za milión dolárov

0

Pred dvoma týždňami sme vás informovali, že americký dňový úrad IRS chce prelomiť anonymitu kryptomeny Monero a Bitcoin Lightning Network. IRS dnes vyhlásila víťazov tohto konkurzu. Známa firma Chainalysis a Texaská spoločnosť Integra FEC dostanú za poskytnutie nástrojov na sledovanie transakcií odmenu 625 000 $. Podobne, ako judáš dostal 40 strieborných za zradu Ježiša.

Americký daňový úrad vybral víťazov spomedzi 22 účastníkov konkurzu, nespresnila však, aké kritéria použila pri výbere. Každopádne, Chainalysis patrí medzi najznámenšie blockchainové spoločnosti a podobné kontrakty vyhráva veľmi často. Integra FEC je relatívne neznáma firma, no v minulosti už dostala milióny dolárov za poskytovanie služieb pre SEC a ďalšie agentúry.

Bitcoin má za sebou druhý najlepší kvartál v histórii!

Boj vlád s anonymnými kryptomenami sa bude vyostrovať

Ako rastie vplyv kryptomien, aj vládne agentúry budú vynakladať stále viac zdrojov na sledovanie transakcií, ktoré prechádzajú cez tieto verejné platobné siete. To povedie k vojne medzi vládnym a krypto sektorom. Jedna strana bude pracovať zachovaní súkromia a tá druhá sa ju bude snažiť prelomiť. Podobne, ako sa hackeri snažia prelomiť ochranu internetových spoločností, dostať sa databáz a ukradnúť heslá, či informácie o užívateľoch.

Pokiaľ vám ide o anonymitu, my odporúčame kryptomenu Zcash, ktorá bola narozdiel od Monera či Dashu vytvorená profesionálnymi kryptografmi a je matematický dokázané, že transakcie Zcashu sú úplne anonymné. Aj Ethereum pracuje na integrovaní technológie Zcashu do svojho blockchainu vrámci projektu ZK Snarks.

Cardano Foundation bude mať nového šéfa! Čo od neho môžeme očakávať?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance