Cieľom nového šéfa Cardano Foundation je dlhodobý rast a rozvoj tejto kryptomeny

Cardano (ADA) nedávno oslávilo tretie výročie spustenia mainnetu a čoskoro sa dočkáme výmeny vedenia firmy, ktorá túto kryptomenu spravuje. Novým CEO sa na začiatku novembra stane Frederik Gregaard. V súčasnosti končí vo výkone služby ako vedúci digitálnych finančných služieb v britskej spoločnosti PwC. V oblasti internetového finančníctva teda nie je žiadny nováčik

Frederikovým cieľom počas pôsobenia v Cardano Foundation bude ukázať firmám, že sa vyplatí používať verejné blockchainy a investovať do nich. Inými slovami, Cardano tu bude aj o tridsať rokov. No firmám a vládam zatiaľ táto istota chýba.

Môže vás zaujímať: Dnes sa nacvičuje prechod na Ethereum 2.0 a nie všetko ide hladko

Dôvera je najväčším problémom blockchainových platforiem

Kryptomeny sú tu niečo vyše desať rokov, zatiaľ čo väčšina úspešných spoločností funguje celé desaťročia, alebo dokonca storočia. Navyše je všeobecne známe, že priemerná životnosť kryptomeny je veľmi krátka, čo ešte zhoršilo množstvo podvodov a pyramídových hier, ktoré blockchainovým projektom spravili veľmi zlú povesť. Aby projekt uspel, musí byť jasné, že v dohľadnej budúcnosti má zabezpečené financovanie a má ho kto spravovať.

“Keď máte otvorený projekt, ako Cardano, je dôležité dať veľkým korporáciám jasne najavo, že tu bude aj o 10, 20 či 30 rokov a že je bezpečné začať na ňom stavať.”

– povedal budúci šéf Cardano Foundation

V tomto roku sme zaznamenali aj slušný rast ceny Cardana, i keď v súčasnosti sa nachádzame v dosť hlbokej korekcii.

1D ADA/USD - Binance
1D ADA/USD – Binance

Problém s pomalým vývojom blockchainových technológií

Cardano je často kritizované za veľké meškania vo vývoji svojho softwaru. S podobnými problémami sa však potýka aj Ethereum, či akýkoľvek iný programátorský projekt. Prieťahy vo vývoji nových, nevyskúšaných technológií, sú bežné.

V tomto roku sme sa však dočkali upgradu na Shelley mainnet, ktorý Cardanu priniesol niekoľko zaujímavých využití. Podľa šéfa vývoja Charlesa Hoskinsona nás navyše v tomto roku čakajú dva ďalšie upgrady – Goguen pridá smart kontrakty a Voltaire umožní decentralizované spravovanie.

Cardano je dnes oveľa použiteľnejšie ako bolo pred troma rokmi bude sa už iba zlepšovať.

Zistite viac o Shelley mainnete:

Cardano (ADA) Shelley PoS mainnet je LIVE! Je čas predbehnúť Ethereum?