DasCoin

Pred viac než dvoma mesiacmi som publikoval svoj druhý článok o DasCoine. Pre pripomenutie, ide o kontroverzný projekt, ktorý mnohí označujú za SCAM. Dôvodov je veľa. Nie náhodná podobnosť s ďalším krypto-podvodom – OneCoinom, podivný spôsob ťažby, teda – razby – samotných DASC tokenov, absolútne centralizovaný “blockchain”, nepresvedčivé výsledky, MLM štruktúra s vysokými odmenami…

Na druhej strane, za DasCoin sa postavili ľudia, ktorých kredibilita sa nedá poprieť. My v Kryptomagazine sme sa teda rozhodli počkať a nechať čas, nech ukáže, nakoľko je tento projekt legitímny.

Ako sa DasCoinu darí na burze?

Každopádne, je tu metrika, ktorú je jednoduché sledovať a ktorá koreluje s úspešnosťou každého krypto aj non-krypto projektu na svete. Tou je, samozrejme, úspešnosť na burze.

Keď som sa minule pozrel na situáciu okolo DASC tokenu, ostal som (ne)milo (ne)prekvapený. DASC vtedy figuroval na troch burzách – EUBX, BTC-Alpha a Coinfalcon. To sa dosiaľ nezmenilo. Tieto burzy sú naozaj malé a popravde, neposlal by som tam ani tie DasCoiny (ak by som nejaké mal).

Druhým problémom bolo nízke volume a prázdne orderbooky. Ak ste mali viac DASC tokenov a chceli ste ich vymeniť za Bitcoin alebo za dolár, mohli ste tak spraviť jedine s veľkou stratou oproti aktuálnemu kurzu.

Lepšie vysvetlenie nájdete v tomto článku.

Pred dvoma mesiacmi som teda došiel k záveru, že DasCoinu sa na burzách vôbec nedarí. V tom čase však od zalistovania na burzy neprešiel ani týždeň. Práve preto som sľúbil, že situáciu o mesiac znova zhodnotím.

Osobne som potom celé hodiny diskutoval s dvoma pánmi, ktorí mi všetko poriadne vysvetlili a spomenuli aj, že očakávajú poriadny rast hodnoty DASC tokenu a volume na trhu.

Mesiac po publikovaní prvého článku som sa teda s chuťou vrhol do práce a… usúdil som, že ešte chvíľku počkám. Nič sa totiž nezmenilo. Teraz je to však už viac než dva a pol mesiaca a ja nemienim ďalej čakať. Nech sa páči, takto sa DasCoinu darí na burzách po osemdesiatich dňoch obchodovania.

DasCoin je v downtrende

S dovolením, tentokrát nebudem detailne rozoberať všetky menové páry a analyzovať order-book. DASC je momentálne v žalostnom stave a ak ste si prečítali minulý článok, vynásobte si ten fail x3 a budete mať celkom dobrú predstavu o súčasnej situácii.

DasCoin napriek minimálnemu Volume, ktoré vo svojom maxime dosahovalo 650 000 $ a v súčasnosti sa pohybuje okolo 20-80 000 $, dlhodobo klesá. Od zalistovania na burzy stúpol z hodnoty 17c na 20c, momentálne sa pohybuje v okolí ôsmich centov a stále padá.

Grafy plné gapov

Gap v grafe vznikne vtedy, keď sa na trhu nič nedeje. Reprezentovaný je prázdnym miestom, alebo rovnou čiarou a takmer nulovým volume.

Nasledovať budú krátke popisy situácií na všetkých troch burzách s DasCoinom a grafy.

EUBX

Na tejto burze sa zatiaľ nič moc nedeje. Jediný obchodný pár, ktorý má aké-také volume, je EUR/USD. Letí aj EUR/CNY a BTS/CNY (BTS je coin burzy EUBX). Bohužiaľ, volume DasCoinu je prakticky na nule.

DASC-BTC EUBX
DASC-BTC EUBX

Ostatné trhy s DASC tokenom na EUBX nemajú žiadny rozoznateľný graf.

BTC-Alpha

Burza BTC Alpha je na tom podobne. V čase písania tohto článku na nej boli zobchodované DasCoiny s celkovou hodnotou necelých 10 000 $.

Coinfalcon

Táto burza má podobný príbeh. Dnešné volume mierne presiahlo 20 000 $ a grafy vyzerajú údesne.

Záver

V závere dnešného pohľadu na obchodovanie DASC tokenov môžem povedať iba jedno. RUKY PREČ!!! Nenakupujte, nepočúvajte tie blafy, ktoré na vás vychrlí každý druhý DasCoin MLM nadšenec a neverte “osobnostiam” ktoré sa za tento projekt postavili. Sladkých rečí totiž majú kopec rečí ale výsledky nie sú žiadne. DasCoin aj napriek nízkemu volume padá a pokiaľ sa jeho hodnota začne rapídne zvyšovať, pôjde pravdepodobne iba o marketingový ťah. Pri súčasných objemoch môže tento coin napumpovať absolútne každý.

Majte trpezlivosť. Počkajte si na výsledky. Tvorcovia DasCoinu mali od začiatku plnú hubu sľubov ale reálne sa nič moc nedeje a to sa odzrkadlilo aj na výkonnosti a záujme o DASC. 

Je mi jasné, že týmito slovami som práve naštval stovky ľudí, ktorí dali do DasCoinu peniaze. Pre vás mám tento odkaz:

“Je to môj názor. Ak v budúcnosti zistím, že som sa mýlil, rád to priznám ale dosiaľ všetko iba potvrdzuje moju prvotnú domnienku, že DasCoin proste nemá budúcnosť.”

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
Subscribe
Notify of
guest
7 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
Booboo

Úplne súhlasim s vetou V závere dnešného pohľadu na obchodovanie DASC tokenov môžem povedať iba jedno. RUKY PREČ!!! podivný spôsob ťažby, teda – razby – samotných DASC tokenov – tu by so sa zastavil: Licencia napr. Standard za 100 euro a otázka znie koľko (DASC) za ňú získam? Mal by platiť vzorec: počet cyklov (1100) + Network Upgrades (1100) / frekvencia (aktual. 18,3) (1100+1100) / 18,3 = 2200 /18,3 = 120,22 ks (DASC) 100 euro / 120,22 = 0,83 euro za 1 DASC Aby som bol spravodlivý – môže sa meniť počet cyklov aj frekvencia. Priateľka kúpila (proti môjmu odporučaniu)… Čítať ďalej

Alex

Tento projekt je výhodný iba pre NetLeaders! Doplním: aj pre distribútorov, ktorí z každého stupnéhobalíka dostanú 10-15 %.

DasShit

Dascoin je bezvyznamny shit od jeho vzniku az po dnesny den…………..tvrdim to neustale………….nejaky Daspay alebo Das33 nie je nic ine iba dalsie namotavky pre tupe ovecky……….k burzam sa radsej ani nevyjadrujem 😀 – kazdy kto ma presviedcal na kupu Dascoinu mi tvrdilm, ze v lete 2018 bude mat hodnotu na burze minimalne 5 euro………..dakujem velmi pekne za taketo odporucania a prazdne sluby!

Vyki

Sledujem to asi 3 mesiace aj tie Vaše články. Zaujímalo by ma ako to bude pokračovať. Známy ma o tom dosť presviedčal a ja z toho mám tiež pocit “šmejdi”. Ako je to s ich platobnou kartou, ktorú mali testovať? Dúfam, že budete sledovať túto tému a dotiahnete Vašu investigatívu do konca.

Vyki

A kedy bude ten update?

Mbroker

Treba si najprv zistiť čo je to gap a potom o tom písať. Gap znamená otváracia medzera, ktorá sa vykresľuje medzi dvoma susednými sviečkami. Objavuje sa v situácii, keď nasledujúce sviečka otvorí na inej cenovej úrovni, než uzavrela predchádzajúca. Medzi touto otváracou a uzatváracou cenou vzniká akoby nevyplnené vákuum – oblasť kde nedošlo za danú cenu k žiadnym obchodom.