UNICEF prijíma dary v kryptomenách – pridajú sa aj ďalšie organizácie?

0

UNICEF sa stal prvou agentúrou OSN, ktorá prijíma, drží a vypláca pomoc v Bitcoinoch. Príspevky poskytnuté UNICEF budú držané v kryptomenách, ktoré sa budú distribuovať príjemcom bez akejkoľvek premeny. Je toto ďalší krok k masovému prijatiu kryptomien?

Čo robí UNICEF?

UNICEF (Detský fond OSN) pôsobí vo viac než 190 zemiach sveta, kde pomáha deťom prežiť a podporuje ich rozvoj od narodenia až do dospelosti. UNICEF deťom zaisťuje zdravotnú starostlivosť, výživu, pitnú vodu, hygienu a základné vzdelanie pre všetkých chlapcov aj dievčatá a tiež ochranu pred násilím, zneužívaním a rizikom ochorenia AIDS. Práca je financovaná výhradne z dobrovoľných príspevkov, pričom na programy pomoci ide viac než 90 percent zo získaných prostriedkov. Po novom tak bude možno zaslať finančný obnos za pomoci kryptomien, ktoré sa však nebudú konvertovať na fiat, ale priamo nimi bude vyplácaná pomoc.

Mohlo by vás zaujímať: Môže Bitcoin SKUTOČNE ovládnuť svet alebo je to iba rozprávka?

Financovanie open source technológií

Zo začiatku budú kryptomeny využívať na financovanie projektov open source technológií. Tieto iniciatívy majú prospieť deťom a mladým ľuďom na celom svete.

Očakáva sa, že do fondu prispeje ako prvá Ethereum Fundation. Ich dar pôjde na tri projekty, ktoré si vybral inovačný fond. Tými sú Atix Labs, Prescrypto a Utopixar. Tieto projekty si dávajú za cieľ pripojiť každú školu k internetu.

Tiež národné výbory agentúr OSN už niekoľko mesiacov prijímajú dary v kryptomenách. To naviac zahrňovalo darovanie minerov, ktoré sa používajú pri ťažbe krypta, pre agentúru OSN.

Ťažba kryptomien cez webové stránky

Vlani v apríli spustil UNICEF Austrália webovú stránku TheHopePage s cieľom využiť výpočtový výkon zariadenia návštevníkov na ťažbu Monera. Webová stránka je stále v prevádzke a výslovne žiada svojich návštevníkov o povolenie ťažby pred jej zahájením.

UNICEF Austrália si vzala vzor zo skoršej iniciatívy UNICEF Francúzsko. V období od 2. februára do 31. marca 2018 sa UNICEF Francúzsko spojila s reklamnou agentúrou BETC a za pomoci grafických kariet hráčov ťažila Ethereum.

Záver

Táto novinka má mnoho pozitív. Jednak kryptomeny pomôžu tam, kde je potreba či už ťažbou, alebo priamo darom a ďalšou vecou je dobrá reklama pre kryptomeny a zároveň ich ďalšieho využitia. Určite je to posun k prijatiu globálneho použitia kryptomien.

Čo čítať ďalej?

[PREHĽAD TRHU] Bitcoin Cash – Čierna ovca kryptomien na vzostupe

Zdroj:

ccn.com

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Radovan C.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre