Ukrajina legalizovala Bitcoin! – Ako bude regulovaný trh digitálnych aktív u našich východných susedov?

Novinky Ukrajina legalizovala Bitcoin!
Ukrajina legalizovala Bitcoin! ,zdroj: www.shutterstock.com/Allexxandar
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Ukrajina legalizovala Bitcoin! U susedov sa v parlamentnom poslednom čítaní schválil návrh zákona, ktorý vychádza z odporúčaní prezidenta.

Je potrebné však pripomenúť, že krajina z Bitcoinu zatiaľ neurobila zákonné platidlo.

Ako rozhodol parlament u našich susedov?

Mykhaylo Fedorov, ukrajinský minister digitálnej transformácie, uviedol:

„Nový zákon je ďalšou príležitosťou na rozvoj podnikania v našej krajine. Zahraničné a ukrajinské kryptomenové spoločnosti budú môcť legálne pôsobiť a občania budú mať pohodlný a bezpečný prístup na globálny trh s virtuálnymi aktívami”.

Mohlo by ťa zaujímať: SEC začína vyšetrovať kryptoburzu Binance US!

Parlament podľa oficiálneho vyhlásenia schválil vo štvrtok viac ako s 270 hlasmi nový zákon o virtuálnych aktívach. Návrh zákona podrobne uvádza požiadavky, ktoré by poskytovatelia kryptomenových služieb, ako sú napríklad centralizované burzy, mali dodržiavať. Národná komisia pre cenné papiere krajiny bude regulovať trh s kryptomenami.

Ukrajinská komisia pre cenné papiere bude mať za úlohu vydávať povolenia pre poskytovateľov kryptomenových služieb a vykonávať dohľad a finančné monitorovanie trhu.

Ukrajina predstavila podobný zákon o kryptomenách v septembri, avšak prezident Volodymyr Zelenskyj ho nasledujúci mesiac vetoval. Odôvodnil to tak, že krajina si nemôže dovoliť vytvoriť nový regulačný orgán výhradne pre kryptomeny.

Volodymyr Zelenskyj neskôr vrátil návrh zákona ukrajinskému parlamentu spolu s návrhom, aby umožnil existujúcim regulačným orgánom dohliadať na rozvíjajúci sa sektor. Nato parlament reagoval a rozpracoval jeho odporúčania a teraz vidíme schválenie novely zákona.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní. 

Ukrajina môže prilákať zahraničných investorov!

Serhiy Tron, zakladateľ White Rock Management, povedal:

„Zákon o virtuálnych aktívach je do značnej miery rámcovým zákonom a vyžaduje si ďalšie podstatné úpravy, ako napríklad zmeny daňového poriadku. Napriek tomu sa dokument stal dôležitým signálom pre globálnu komunitu.”

Tron uviedol, že ukrajinské ministerstvo pre digitálnu transformáciu plánuje urobiť z krajiny lídra na globálnom trhu, čo nový zákon aj umožňuje.

„Vytvorením high-tech a inovatívneho trhu s kryptomenami krajina očakáva príchod kryptomenových investorov z celého sveta,” dodal ďalej.

Ukrajinský zákon o bitcoinoch umožňuje kryptomene vyjsť z tzv. „šedej” zóny zavedením jasnej legislatívy. Tá zahŕňa, akým spôsobom by sa malo s aktívom legálne zaobchádzať a určuje, ako by sa mali inštitúcie správať, pokiaľ ide o ochranu a záruky investorov.

Burzy budú odteraz môcť fungovať podľa jasných pravidiel a majetok občanov bude chránený pred podvodmi alebo zneužitím zo strany poskytovateľov služieb a iných subjektov.

Čítaj ďalej: Zákaz kryptomien v Rusku je ako zakázať internet – tvrdí minister