Tri dôvody, prečo BNB spravil 30% zisk a zaujal 5. priečku v kapitalizácii

0

Veľkonočná akcia! VIP, Signály a Kurzy, všetko so zľavou 50%

  • Trading11 VIP – základné analýzy, týždenné streamy a postrehy zo sveta kryptomien
  • Trading11 Signály – Prístup do VIP, k tomu viac streamov, LIVE chat na discorde a hlavne signály na nákup a predaj (nie len) kryptomien

BNB je v súčasnosti najziskovejšou kryptomenou na trhu. Piaty deň po sebe vykazuje zisky a ako prvá prekonala zaváhanie zo začiatku septembra. BNB sa v súčasnosti obchoduje za 30 $, no dnes dosiahla tohtoročné maximum na 32,5 $. Za posledný týždeň tak zaznamenal zisk vo výške 32%.

Binance Coin tak dosiahol piatu priečku v kapitalizácii na coinmarketcape. Všetky BNB v obehu majú celkovú hodnotu 4,3 miliardy dolárov. Tu sú tri dôvody, prečo BNB rastie rýchlejšie, než ostatné kryptomeny:

1D BNB/USD - Binance
1D BNB/USD – Binance

BNB Za posledné mesiace nebol veľmi ziskový

BNB je jednou z mála kryptomien, ktorá po marcovom prepade spôsobenom panikou okolo koronavirusu nevytvoril nové maximum. Držal sa pod februárovým high (27 $) a robil iba malé pohyby. Logicky tak ostal v hľadáčku traderov, ktorí ho po očku sledovali a čakali až konečne vypumpuje. Keď tento týždeň začal rásť, boli ochotnejší naskočiť na vlnu.

Ak o tom ešte neviete, určite si prečítajte: Binance vstupuje do DeFi – Spúšťa konkurenciu Uniswap DEX-u o ktorej musíte vedieť

Prichádza ďalšia vlna Binance IEOs

IEOs – Initial Exchange Offerings – boli v minulosti hnacím motorom rastu BNB. V roku 2019 ho dokonca vyniesli na historické maximum (43 $) a aj preto sme po nedávnom oznámení novej vlny IEOs na Binance Launchpade odporúčali nákup tejto kryptomeny.

Investori, ktorí sa chcú zúčastniť predpredaja tokenov na Binance Launchpade, ich musia nakupovať práve v BNB. A presne to je veľkou výhodou burzovných coinov. Silné firmy, ktoré ich spravujú, sú schopné nájsť množstvo spôsobov využitia pre svoje kryptomeny a pomôcť im tak nabrať na hodnote.

Úspech burzy Binance na poli derivátov kryptomien

Za posledný rok spustila niekoľko služieb, ktoré jej pomohli udržať si miesto najväčšej kryptomenovej burzy na svete. Medzi tie najväčšie patrí futures platforma a možnosť obchodovania na páku. BNB v týchto službách hraje dôležitú rolu, pretože traderom výrazne znižuje poplatky.

Objemy na Binance neustále rastú a spolu s nimi aj počet BNB, ktoré musia obchodníci držať, aby poplatky znížili na minimum.

A máme tu ešte jeden bonusový potenciálny dôvod rastu BNB, i keď je ešte priskoro na to, aby mal reálny vplyv na trhy.

Môže vás zaujímať: Binance Card – Ako ju získať, používať, koľko stojí a výška poplatkov

Chystá sa 13. štvrťročné pálenie tokenov

Binance každé tri mesiace spáli časť BNB tokenov reprezentujúcu 20% ziskov burzy. Ide o praktiku, ktorú začala po spustení tejto kryptomeny. Snaží sa tak podporiť rast Binance Coinu a taktiež je to forma vďaky komunite za podporu.

Binance mala v posledných troch mesiacoch obrovský úspech a celkové objemy na burze dosahujú vysoké hodnoty. Dnes to bolo takmer 7,7 miliardy dolárov. Môžeme teda očakávať, že najbližšie pálenie tokenov bude skutočne výživné. V tom poslednom v júli z obehu zmizli BNB v hodnote 60 miliónov dolárov.

Do ďalšieho pálenia ostáva ešte cca jeden mesiac.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre