Trhová analýza [12.7.2017] – India obviní zakladateľku OneCoinu

Analýzy 5 najväčších krypto podvodov - 2. časť.
5 najväčších krypto podvodov - 2. časť. Zdroj: shutterstock.com/GoldenDayz
Okazio PCKvakomat mobil

Čierny utorok, pod týmto menom vošiel do histórie včerajší prepad kryptomien. Väčšina coinov bola už po víkende v poriadnom mínuse a dnes je väčšina na niekoľkomesačnom minime. Väčšina. Niektoré digitálne meny schytali iba malý úder. Ale prečo?

Nuž, ako sme spomínali, trh bol veľmí nízko už pred pádom. Hodnota všetkých kryptomien dokopy jemne presahovala 90 miliárd dolárov. Po 24 hodinách už to nebolo ani 80. Lepšiu predstavu vám dodá graf vývoja kryptotrhu za posledný mesiac.

graf 12.7.2017

Graf trhového limitu všetkých kryptomien dokopy za posledný mesiac

Prepad je teda zjavný. Môžeme sa však aspoň pozrieť, ktoré kryptomeny ho zvládli najlepšie. Porovnávať pritom budeme súčasnú hodnotu s hodnotou spred siedmich dní.

Bitcoin padol o 8,7%. To možno vyzerá ako veľa, ale verte mi, ide o druhý najlepší výsledok, teda, ak vezmeme do úvahy iba 30 najväčších kryptomien.

Jediný coin, ktorý zvýšil svoju hodnotu, je Bitconnect. Oproti minulému týždňu sa dvihol o dve percentá, čím si zaistil desiatu priečku s trhovým limitom 385 miliónov dolárov.

Celkom dobre sa drží aj Dash. Iba 8.8% dump.

Na štvrtom mieste je Ethereum Classic s 10,7% výkyvom. Je však vhodné poznamenať, že táto kryptomena po včerajšom crashi stihla vyrásť o 15%.

Dobre sa držal aj Litecoin, ktorý na tvoju pozíciu spred týždňa stráca 14%.

Zvyšok trhu sa prepadol o viac než dvadsať 20%. Častejšie však svieti červená tridsiatka a štyridsiatka.


Krátke správy

Indická polícia sa chystá obviniť zakladateľku OneCoin-u – Ruju Ignatovu

OneCoin je “kryptomena” ktorá sa prezentuje ako zabiják Bitcoinu. Jej zakladatelia totiž “vyriešili všetky problémy, ktoré Bitcoin trápia.” Ide vraj o najtransparentnejšiu kryptomenu, navyše sa na jej Blockchainerobia audity.” Je to centralizovaný systém, ktorý nemá zverejnené zdrojové kódy. Hodnotu kryptomeny vraj “udáva obtiažnosť ťažby” (čím náročnejšia ťažba, tým vyššia hodnota). Navyše, ide o “prvú digitálnu menu na svete, ktorá neakceptuje platby v žiadnej kryptomene.” Ak chcete investovať do OneCoin, musíte si kúpiť “Balíček školení o kryptomenách” ktorý vás stojí od 110 do 100 000 eur.

S ohľadom na zdravie našich čitateľov s výčtom výhod OneCoinu nebudeme pokračovať.

India je jednou z mála krajín, ktoré sa proti Ponzi schéme známej ako OneCoin rozhodli zasiahnuť a Mumbajská polícia už pripravuje obvinenia na zakladateľku Ruju Ignatovu. Zástancov a šíriteľov tejto podvodnej schémy pritom sledovala už od apríla 2017. Vo výsledku zatkla takmer 30 ľudí.

Dúfajme, že celý podvod čoskoro skončí. Trvá už príliš dlho a okradol milióny ľudí.

Wallstreetpepe PC banertxb