Bitcoin BTC

Trh s kryptomenami včera večer zaznamenla menšiu korekciu a zatiaľ čo Bitcoin veľmi nepadal, niektoré altcoiny stratili aj 10% hodnoty. Väčšina kryptomien v súčasnosti testuje supporty, ktoré si vytvorili v posledných týždňoch. Pre Bitcoin je to interval 11700-11800 $, pre Ethereum zas okrúhla štyristovka, Pre Litecoin 60 $.

A je vhodné dodať, že tieto supporty zatiaľ pekne držia. Coiny sa dnes ráno viac menej spamätali z dumpu, no je tu niečo, čo by sme rozhodne nemali prehliadnuť.

DeFi report – Raketa Aave a Curve Finance, Compound odchádza z výslnia

Bitcoin je už zase pod 12 000 $

Zdá sa, že nebude tak jednoduché prekonať hladinu 12 000 $. Bitcoin sa o to pokúsil trikrát a vždy neúspešne. I keď tento tretí pokus vyzeral veľmi nádejne. Dočkali sme sa nového high na takmer 12 500 $ a Bitcoin sa nad 12k udržal viac než 24 hodín.

Akú takú istotu nám však dá až uzavretie weekly sviece nad touto hladinou. Dnes je štvrtok a do nedele tak ostáva veľa času, takže nič nie je stratené. Priveľa ľudí však teraz očakáva ďalší rast a to mi napovedá, že sa stane presný opak.

Môže vás zaujímať: Bitcoin bull market potvrdený! RSI opakuje pattern z roku 2016

Je čas na DUMP a otestovanie trendovky alebo bude nasledovať konsolidácia?

Pri pohľade na daily graf môžeme vidieť, že Bitcoin má rozhodne priestor na pokles. V pohode môže otestovať aj hladinu 10 500 $ a nenaruší tým tohtoročný UPtrend. Pre väčšinu obchodníkov by to iste bolo veľké prekvapenie.

Na daily grafe som tiež vyznačil tvoriaci sa fraktál. Bitcoin v Apríli rýchlo rástol zo 7000 na 10 000 $ a potom takmer tri mesiace konsolidoval. Na začiatku augusta to vyzeralo podobne. Rýchly rast z 9000 na 12 000 a teraz konsolidácia.

Tento fraktál nám dáva druhý možný scenár a tým je mesačná stagnácia celého trhu. Do konca leta to bude nuda a niekedy koncom septembra sa konečne dočkáme niečoho zaujímavého.

Ja však takýmto fraktálom veľmi neverím. Je to príliš okaté a skôr očakávam nejaký pohyb. Tento článok však neberte ako investičné poradenstvo. Slúži iba pre prehľad. Za prípadne straty nenesieme zodpovednosť!

Chcete vedieť, ako je na tom Bitcoin a niektoré zaujímavé altcoiny? Prečítajte si pohľad nášho analytika:

Analýza BTC, ETH, XRP, XLM, DASH – Začína nám korekcia?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance