Neuveríte, koľko hakerov má Severná Kórea a akí sú úspešní

0

Americká armáda odhalila, akým hackerským arzenálom disponuje diktátor Severnej Kórei Kin Jong Un. Má celú armádu talentovaných hackerov, ktorí sú rozdelení do štyroch divízií. Na všetky dohliada Kancelária 121 a celkovo v nej pracuje viac než 6000 severokórejcov.

Mnoho hackerov pritom pracuje zo zahraničia, keďže Severná Kórea nemá IT infraštruktúru, ktorá by zvládla vypúšťanie a riadenie masívnych útokov.

Môže vás zaujímať: Telegram HACK – Unikli údaje miliónov ľudí – Je čas zmeniť si heslo?

Finančná divízia

Približne 1700 Kórejcov pracuje vo finančnej divízii a ich prácou je zabezpečiť peniaze pre Severnú Kóreu. Sústredia sa na dlhodobé sledovanie a hľadanie slabín vo finančných sieťach nepriateľských krajín.

Skupina Lazarus

Možno ste v minulosti počuli o skupine Lazarus. Práve tá v rokoch 2016-2018 úspešne okradla niekoľko kryptomenových zmenární, pred premietaním filmu o Severnej Kórei hackla servery spoločnosti Sony a spôsobila tak okrem iného výpadok PlayStation 4 systémov a zodpovedná je aj za vypustenie vírusu WannaCry do sveta.

Cieľom tejto skupiny hackerov je spôsobil chaos a v prípade potreby úspešne prelomiť ochranu sietí nepriateľských štátov a spôsobil veľké škody. Americkej armáde sa však nepodarilo zistiť, koľko Ľudí pracuje v skupine Lazarus.

Severokórejskí hackeri často využívajú anonymné kryptomeny, cez ktoré perú peniaze z útokov a vymieňajú ich za cash. Ide o skupiny špičkových odborníkov, ktorí sú zodpovední za najväčšie a najúspešnejšie internetové útoky posledných rokov.

Viete, koľko kryptomenových zmenární bolo hacknutých v minulom roku? Za veľké percento útokov môže práve Severná Kórea.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance