Toto nemyslia vážne? Neuveríte, aká NFT bizarnosť sa predala za 280 000 dolárov

Novinky Toto NFT sa predalo za 280 000 dolárov
Toto NFT sa predalo za 280 000 dolárov. shutterstock.com/katunes pcnok/Hassel Stock
BitmarketsMemex mobil banner

To už skutočne niekto nemyslí vážne. Podľa portálu cryptoslate.com niekto predal svoj vlastný prd za 280 000 dolárov. Zaujímavosťou je, že sa nejedná o obrázok, ako by ste očakávali od NFT sveta, ale zvukovú nahrávku.

Cez NFT viete speňažiť vlastne všetko

Napríklad, magazín Cointelegraph predáva na každý svoj článok jedno NFT. To by ešte nebolo tak bizarné, pretože môžete podporiť kvalitnú žurnalistiku a ako odmenu naspäť získať kúsok digitálneho umenia, ktoré možno neskôr bude mať vyššiu hodnotu ako váš dar.

Niekto zasa ku každému svojmu videu na YouTube vydáva NFT, čím rovnako za dar dostane naspäť takúto drobnú pozornosť tvorcu. Týmto reálne využitie technológie končí. Väčšina všetkých NFT nemá reálne využitie, čo sa ukazuje posledný rok aj na ich hodnote, ktorá rapídne poklesla.

Ešte divnejšia vec sa stala posledné dni, kedy niekto za zvukovú nahrávku prdu zaplatil 280 000 dolárov. NFT na bitcoine sú pomerne nová záležitosť, ktorá sa do povedomia dostala iba tento rok. Veľmi slávny začiatok to teda nie je.

Prečo je NFT tak bizarný svet?

Koncept NFT mal byť pôvodne vymyslený s cieľom ochrániť autorov. Keďže ale každé NFT sa dá stiahnuť do počítača ako gif súbor alebo nahrávka, tak v konečnom dôsledku je celá technológia čistá špekulácia. Obchodovanie funguje na princípe, kto je ochotný za čo dať aké peniaze.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Bitcoinové NFT zatiaľ nemá v porovnaní s ethereovým svoju vlastnú burzu. Väčšina obchodov sa realizuje anonymne cez OTC. Napríklad po komunikácií na aplikácií Discord alebo Facebook.

Môžeš ma sledovať aj Twitteri, kde informujem o dianí v kryptomenovom svete. Pridaj sa aj na náš úplne nový Discord.

Okazio PCSolaxy mobil banner
Autor:
Ľuboš Kovár
Ľuboš Kovár

Kryptomenám sa venuje už od strednej školy. Za niekoľko rokov vybudoval z Kryptomagazínu najväčší kryptomenový a zároveň ekonomický magazín na Slovensku.