Toto je dôvod, prečo je dnešný prepad Bitcoinu pozitívna správa pre kryptomeny

2

Kryptomenoví obchodníci a špekulanti po celom svete prežívajú zaujímavý deň. Na trhu vznikol poriadny chaos po tom, čo Elon Musk na twitteri oznámil nepríjemnú správu. Spoločnosť Tesla pozastavila prijímanie platieb v BTC. Dôvodom má byť využívanie fosílnych palív na výrobu energie pre ťažbu Bitcoinov.

Na grafe sa formuje bullish formácia! Pokles však môže pokračovať ešte tri mesiace

Bitcoin po oznámení tejto novinky padol na nové lokálne minimum. To aprílové leží na hladine 46 900 USD a májové je o tisícku nižšie. Na grafe BTC/USD sa formuje klesajúci klin, čo je bullish formácia. Cíp klinu nám momentálne vychádza na koniec leta a ak ho bude trh rešpektovať, Bitcoin by postupne mohol klesnúť až na 37 000 dolárov.

Bitcoin a klesajúci klin - možný cneový vývoj v lete 2021
Bitcoin a klesajúci klin – možný cenový vývoj v lete 2021

Avšak na technickú analýzu tu máme iných borcov. Sledujte kryptomagazin na facebooku a nepremeškajte o ôsmej večer analýzu od nášho ekonóma Jaroslava. Tu je jeho posledný článok: ANALÝZA – Bitcoin sa stále potáca – Blíži sa rozuzlenie?

Dosiahne Bitcoin v marci nové historické maximum?

View Results

Loading ... Loading ...

Bitcoin konsoliduje a Ethereum ťahá celý trh na nové maximá

Trh s kryptomenami je dnes v korekcii, no Bitcoin v posledných mesiacoch pomaly stráca svoje dominantné postavenie. Jeho kapitalizácia tvorí “iba” 41,8% trhu, zatiaľ čo Ethereum atakuje 20%.

Ethereum od konca apríla ťahá všetky coiny stále vyššie. Hodnota tejto kryptomeny nedávno prekonala 4000 dolárov a aj teraz, keď sa Bitcoin potáca na novom minime, sa ether obchoduje za slušných 3800 USD.

Ethereum v roku 2021
Ethereum v roku 2021

Ethereum je teraz rozhodne bullish a táto kryptomena naberá momentum. Hodnota Etherea voči Bitcoinu prudko rastie podobne, ako to bolo v prvej polovici roku 2017. Vtedy dosiahlo absolútne historické maximum na hodnote 0,17 BTC.

Ak sa Ethereu podarí zopakovať výkon spred štyroch rokov, nastane flippening – udalosť, pri ktorej vystrieda Bitcoin na poste dominantnej kryptomeny s najväčšou kapitalizáciou.

ETH/BTC od roku 2017
ETH/BTC od roku 2017

Môže vás zaujímať: Hodnota Etherea prekonala 500 miliárd dolárov! Je väčšie ako Visa, či JP Morgan

Chcete nakupovať Bitcoin, Ethereum, či ďalšie coiny? V tom prípade si nájdite kvalitnú a overenú zmenáreň, ktorá vás neokradne na skrytých poplatkoch. My odporúčame burzu Binance, kde pri každom obchode platíte iba 0,1%. Poplatky si ešte môžete znížiť, ak si vytvoríte účet cez >>>tento odkaz<<<.

Myslíte si, že Ethereum raz prekoná Bitcoin v kapitalizácii?

View Results

Loading ... Loading ...
Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.