5 divných veci na Aliexpresse
5 divných veci na Aliexpresse. Zdroj: shutterstock.com/Sergei Elagin a aliexpress.com

Aliexpress patrí ku najznámejším, ale aj najdivnejším obchodom. Nájdeme tu takmer všetko. Väčšinou sa jedná o lacné čínske výrobky. Posledné roky je čínsky obchod známy aj u nás a veľa Slovákov tu nakupuje. Občas tu narazíme na veľmi podivné veci. Tie najbizarnejšie sme vybrali do tohto článku.

Falošné ho*no

Aj takáto nechutnosť sa da kúpiť
Aj takáto nechutnosť sa da kúpiť. Zdroj: aliexpress.com

Pokiaľ chcete niekoho napáliť alebo skôr uraziť, tak vám stačia iba 2 eurá, aby ste si kúpili falošné ho*no. V podstate sa jedná o hmotu, ktorú viete do akéhokoľvek tvaru vytvarovať a nechať kdekoľvek, napríklad v balíku, kde má byť darček pre kamaráta. Výrobok si kúpilo už takmer 100 ľudí. Kto by ale niekto niečo také robil, že si kúpi jednu z najviac nechutných vecí, aké existujú?

Pavúkove náušnice

Viete si kúpiť aj náušnice v tvare pavúka
Viete si kúpiť aj náušnice v tvare pavúka. Zdroj: aliexpress.com

Takýto vkus má skutočne iba málokto. Aj v tomto prípade o tieto podivné náušnice je záujem, keďže si ich objednalo taktiež skoro 100 ľudí. Cena je 28 centov a pri objednávke nad 4,82 eura ich viete mať na Slovensku už za 12 dní. Dať si takéto niečo na uši neznamená, že máte dobrý vkus. Skôr niekoho tým odstrašíte alebo dokonca vyľakáte. Pretože veľa ľudí sa bojí pavúkov.

Výrobca zimných snehových gúľ

Snežne gule
Snežné gule. Zdroj: aliexpress.com

Túto hračku ste pravdepodobne u nás už minimálne raz videli. Väčšina obchodov ich ale dováža práve z čínskych obchodov ako Aliexpress. V tomto prípade sa jedná o divnú, ale predsa zaujímavú hračku, o ktoré môžu mať deti záujem.

Maska Vladimíra Putina

Maska Vladimíra Putina
Maska Vladimíra Putina. Zdroj: aliexpress.com

Skutočne, aj masky politikov vieš kúpiť na najznámejšom čínskom obchode. Dokonca sa dá kúpiť aj maska Donald Trumpa. Reálne využitie ale je iba na Halloween alebo karneval.

Stan v tvare bubliny

Stan v tvare bubliny
Stan v tvare bubliny. Zdroj: aliexpress.com

Podarilo sa nám nájsť aj zaujímavú a dokonca užitočnú vec. Stan v tvare bubliny, ktorý je veľmi jednoducho rozložiteľný. Pre stanovanie to nemusí byť vôbec zlý nápad. Jeho cena je ale 600 eur a vyššie.

Prečítaj si aj: Toto je 7 skutočne desivých faktov o umelej inteligencii