TOP 5 mýtov o kryptomenách. Ako vznikli?

Novinky 5 mýtov o kryptomenách
5 mýtov o kryptomenách. Zdroj: Shutterstock.com/Dan Rentea
BitmarketsKvakomat mobil

V tomto článku sa pozrieme na 5  mýtov o kryptomenách, ktoré sú založené na fikcii a nemožno ich považovať za pravdivé. Ako vôbec vznikli?

5 mýtov o kryptomenách

Veľká časť svetovej populácie stále neverí myšlienke a úlohe kryptomien, a to aj z toho dôvodu, že veria rôznym mylným informáciám a mýtom. Pochybnosti pribudli aj počas roka 2022, keď sme boli svedkami pádov a krachov viacerých kryptomenových projektov. Nič to však nemení na tom, že blockchain je špičkovou technológiou, ktorá môže spôsobiť revolúciu.

Kryptomeny sa využívajú len na páchanie trestnej činnosti

Rovnako ako sa na páchanie nelegálnej činnosti využívajú štandardné meny, tak kriminálnici využívajú aj kryptomeny. Nie je v tom žiadny rozdiel. Ide o jednu z najznámejších dezinformácií. Tento mýtus však môžu zmeniť plánované regulačné zákony. Takže v jednoduchosti povedané, kryptomeny umožňujú rýchly a bezpečný prevod finančných prostriedkov medzi dvoma účastníkmi. Tento spôsob vo veľkom využívajú jednotlivci, ale aj veľké spoločnosti. A, samozrejme, aj podvodníci.

Mýtus o ilegalite

Mýtus o ilegalite. Zdroj: Shutterstock.com/Kovalevich28

Prečítaj si tiež: Tieto kryptomeny aktuálne poskytujú zaujímavú investičnú príležitosť

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Kryptomeny nahradia štandardné meny

Tento mýtus nie je nereálny, ale môžeme ho pokojne označiť za nezrealizovateľný. V súčasnom svete to určite nie je možné. Kryptomeny majú v porovnaní s fiatovými menami veľké výhody, ale zatiaľ ich nemôžu efektívne nahradiť. Za základný dôvod, prečo to nie je možné, môžeme považovať transakčný poplatok, ktorý je stále veľmi vysoký. Okrem iného sú kryptomeny stále vysoko volatilné, čo má za následok cenové výkyvy.

Kryptomeny sú bublina

Globálnemu prijatiu kryptomien bránia aj jednotlivci, ktorí sú stále presvedčení, že ide o podvod, ktorý skôr či neskôr skončí a praskne ako bublina. Technológia ako taká sa však nezrúti. Pády na trhoch evidujeme nielen v prípade kryptomien, ale aj v prípade štandardných trhov. Blockchainová technológia však prasknúť nemôže. Sektor kryptomien má aktuálne hodnotu v miliardách dolárov a ponúka veľké spektrum využiteľnosti pre podniky a inštitúcie. Aj z tohto dôvodu môžeme túto technológiu považovať za bezpečnú a perspektívnu.

Anonymita transakcií

Kryptomenové transakcie nie sú úplne anonymné. Skôr by sa dali nazvať pseudoanonymné, pretože sa v prípade potreby dajú vystopovať. Anonymitu však tieto transakcie poskytujú, ak ide o osobné údaje, ako napríklad meno či adresa. Aj v tomto prípade však niektoré krajiny zaviedli povinné overenie totožnosti známe pod globálnym označením KYC, takže tu anonymita končí.

Hackerské útoky a podvody

Rok 2022 ukázal aj temnú stránku kryptomien v podobe hackerských útokov a najmä podvodníkov. Veľa ľudí sa nechalo zlákať a nakoniec prišli o svoje financie.

Pozor na podvodníkov

Pozor na podvodníkov. Zdroj: Shutterstock.com/Edaccor

Je však potrebné pochopiť, že legitímne kryptomenové projekty nepredstavujú hrozbu a nie sú podvod. Ak sa orientujete na seriózne projekty a burzy, nejde o žiadny podvod. Jediné, čoho sa musíte držať, je bezpečnosť. Takže si uchovávajte svoje kľúče a heslá. Vyhnete sa tak možným hackerským útokom.

Čítaj tiež: Tieto kryptomeny aktuálne poskytujú zaujímavú investičnú príležitosť

txbOkazio mobil