TOP 5 decentralizovaných búrz: Ktorá je najlepšia?

  • Toto je zoznam 5 zaujímavých decentralizovaných búrz.
  • Na decentralizovanom trhu technológia umožňuje investorom rokovať priamo medzi sebou.
  • Nástup technológie blockchain a kryptomien vytvoril viac príležitostí, v ktorých môžu fungovať decentralizované trhy.
Novinky Najlepšie decentralizované burzy
Najlepšie decentralizované burzy. Zdroj: shutterstock.com/Gumbariya a BabyDogeSwap
BITmarkets BITmarkets

Decentralizované burzy na kryptomenovom trhu sú čoraz populárnejšie. Niet sa ani čomu čudovať. Technológia na decentralizovanom trhu umožňuje investorom rokovať priamo medzi sebou namiesto toho, aby fungovali v rámci centralizovanej burzy. Decentralizovaný trh využíva rôzne digitálne zariadenia na komunikáciu a zobrazovanie cien v reálnom čase.

Nástup technológie blockchain a kryptomien vytvoril viac príležitostí, v ktorých môžu fungovať decentralizované trhy. Rast trhov, ktoré využívajú decentralizované meny na finančné transakcie, viedol k diskusiám o spôsoboch zavedenia potenciálnej regulácie. Toto je stále otvorená otázka, ktorá môže výrazne zmeniť pôsobenie týchto búrz.

V tomto článku sa pozrieme na top 5 decentralizovaných kryptomenových búrz podľa objemu obchodovania a trhového podielu. Väčšina týchto búrz je pomerne mladá a funguje kratšie ako 3 roky.

TOP decentralizované burzy

TOP decentralizované burzy. Zdroj: Coingecko

Späť
Strana 1/6Ďalej
0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
Zdroj: CoingeckoTAGY:
Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.