TOP 3 ukazovatele, podľa ktorých je rast BTC odlišný od rastu z konca roka 2020

BITmarkets BITmarkets

Rast BTC sa v súčasnosti porovnáva s koncom roka 2020. Súčasný rast má však v skutočnosti niekoľko veľkých rozdielov, vďaka ktorým nie je bežný. Podľa Pete Humistona, manažéra Kraken Intelligence Research, je Bitcoin v 3. štvrťroku 2021 v porovnaní so 4. štvrťrokom 2020 značne odlišný.

GBTC si ponecháva svoju zľavu

Napriek tomu, že sa Bitcoin zvýšil z 29 000 na 48 000 dolárov len za jeden mesiac, stále ešte nezažil nákupný ošiaľ. Vyššie cenové hladiny zaznamenali solídnu podporu. Existuje však len málo podobností dopytu, ktorý charakterizoval začiatok tohto roka.

Príkladom je Bitcoin Trust (GBTC) od Grayscale. Ten totižto pokračuje v obchodovaní so zľavou približne 13 % od spotovej ceny. Napriek tomu, že cena Bitcoinu vzrástla, dopyt po GBTC sa celkom nezvýšil. Počas najhlbšej korekcie cien BTC sa prémia GBTC pohybovala okolo -20 %. Dopyt sa ale opäť začína zvyšovať. Uvidíme teda, či táto zľava zmizne.

GBTC prémia vs. BTC/USD. Zdroj: bybt.com

GBTC prémia vs. BTC/USD. Zdroj: bybt.com

Prečítaj si taktiež poslednú analýzu Bitcoinu – Formuje sa reverzný pattern, ktorý predpovedá korekciu

Funding sadzby vs. výkonnosť ceny BTC

Dva ďalšie faktory, ktoré vyzdvihujú súčasnú štruktúru trhu, sú nízky otvorený záujem o BTC futures a nižšie funding sadzby. Oba sú v kontraste so začiatkom býčieho trendu koncom roka 2020.

Futures BTC - otvorený záujem. Zdroj: bybt.com

Futures BTC – otvorený záujem. Zdroj: bybt.com

“V čase, keď sme videli, ako sa Bitcoin v dolároch pohybuje z 30 000 na 48 000 dolárov, otvorený záujem klesol a bitcoinová perpetuálna funding sadzba bola stále relatívne nízka (aj keď pozitívna),” dodal Humiston.

Ani jeden ukazovateľ tak nenasledoval masívny rast Bitcoinu, čo je prekvapením a nie je to bežným javom.

BTC funding rate. Zdroj: bybt.com

BTC funding rate. Zdroj: bybt.com

Napriek tomu sú teraz funding sadzby od májového cenového krachu pozitívnejšie než posledné mesiace.

Zaujímaš sa aj o iné kryptomeny? Poslednú analýzu si môžeš prečítať tu – Analýza UNI, LINK – kedy dosiahnu grafy maximá? Trend sa spomaľuje

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
Zdroj: CointelegraphTAGY:
Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.