Opäť sa nám blíži nový mesiac a ja som si pripravil výber TOP 3 altcoinov, ktoré by mohli tento mesiac slušne stúpnuť na základe veľkých a silných udalostí. V minulom článku TOP 3 kryptomien pre marec som vybral 3 kryptomeny, ktoré za tento mesiac urobili následné zisky: CRO (+50%), XEM (-42%) z dôvodu airdropu prišiel výpredaj o ktorom som v článku písal taktiež, čiže tento výpredaj nebol nečakaný. Poslednou kryptomenou bola THETA, ktorej sa darilo najlepšie – za mesiac stúpla o 210%! Poďme sa teda pozrieť na moju top trojku pre apríl.

Uniswap (UNI)

UNI sa nachádza v rebríčku na 8. priečke s celkovou trhovou kapitalizáciou 14,9 miliardy.

Prvým v mojom zoznam je token decentralizovanej zmenárne Uniswap (UNI). Za posledných sedem dní stratil UNI počas prepadu BTC nejakú časť svojej hodnoty, keď sa prepadol z úrovne okolo 34 USD na aktuálnych 28,5.

Cena v čase písania článku – 28,57 USD

Zdroj: Tradingview

Lákajú vás deflačné “meme/moon” kryptomeny? Tieto fakty vás od toho určite odradia

24. marca však prišli detaily dlho očakávanej aktualizácie Uniswap V3. Ide o veľkú aktualizáciu, ktorej cieľom je zmeniť DEX na najflexibilnejšieho a kapitálovo najefektívnejšieho AMM (Automated Market Maker). Spustenie siete na prvej Ethereum vrstve je naplánované na 5. mája, nasadenie L2 príde krátko po tom. Tento update je obrovský míľnik pre Uniswap ako taký a nebude vôbec prekvapivé, ak sa toto vylepšenie začne odrážať v rastie cien.

O UNI a jeho potenciáli do budúcna som písal aj na mojej telegram skupine pár dní dozadu.

Polkadot (DOT)

DOT sa nachádza v rebríčku na 6. priečke s celkovou trhovou kapitalizáciou 31,5 miliardy.

Druhou kryptomenou pre apríl je Polkadot, môj osobný obľúbenec. DOT sa podobne ako aj UNI citeľne prepadli počas nedávneho krátkeho prepadu BTC na 50 000 dolárov. DOT však v blízkej dobe čakajú parachain aukcie, o ktorých som písal v tomto článku.

Cena v čase písania článku – 34 USD

Zdroj: Tradingview

Je to predovšetkým príležitosť pre samotné menšie projekty, ktoré by výhrou danej aukcie nepochybne získali na hodnote. Na druhej strane je však nutné poznamenať, že tieto aukcie prebiehajú pomocou DOT, ktoré sa na určitú časovú dobu uzamknú, takže je možné, že dopyt po DOT stúpne, zatiaľ čo ponuka v obehu bude klesať. To by mohlo spôsobiť prípadný rast.

Táto kryptomena je skrytý poklad a malo by ju obsahovať každé krypto portfólio!

Elrond (EGLD)

EGLD sa nachádza v rebríčku na 46. priečke s celkovou trhovou kapitalizáciou 2,4 miliardy.

Treťou kryptomenou pre apríl je Elrond, ktorý má trhovú kapitalizáciu podstatne nižšiu, než jeho dvaja kolegovia v tomto zozname.

Elrond nedávno spustil svoju 3. fázu, ktorá priniesla odmeny za staking EGLD na úrovni 20%, pričom je tiež povolené delegovať svoje coiny na staking rôznym staking providerom, vďaka čomu rastie decentralizácie siete. O EGLD stakingu si môžete prečítať v tomto článku.

Cena v čase písania článku – 142,8 USD

Zdroj: Tradingview

Elrond čaká v apríli veľký míľnik, kedy plánujú 9. apríla spustiť svoj prvý modul z DeFi 2.0, pričom ďalšie moduly by mali pribúdať pravidelne každé dva mesiace. Elrond chce vybudovať obrovský ekosystém, pričom si dovolím povedať, že svojou rozmanitosťou sa bude približovať ekosystému Binance Coinu, ktorý používateľom ponúka kopu možností.

Celsius Wallet: Získavajte odmeny za držanie BTC, ETH, USDT a mnohých iných bez rizika (+BONUS 80 USD)

Tieto vylepšenia by mali byť dostupné v ich vlastnej mobilnej peňaženke Maiar, ktorá je stavebným kameňom celého ekosystému Elrond (EGLD). V priebehu času bude cez túto aplikáciu možný staking, lending, NFT a množstvo ďalších funkcií! Takisto môžete posielať kryptomeny pomocou telefónneho čísla svojim priateľom a známym. Ostatným ľuďom môžete posielať kryptomeny cez unikátny nickname/prezývku, ktorú si nastavíte pri registrácii. Už žiadne kopírovanie dlhých adries a strach, či sa nepomýlite. Celú recenziu na túto peňaženku, ako aj návod s bonusom nájdete nižšie.

Maiar Wallet – Unikátna krypto peňaženka, ktorá vám umožní prevody cez telefónne číslo! (+BONUS 10 USD v prípade nákupu EGLD cez peňaženku) 

 

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance