Väčšina kryptomien počas posledného poklesu stratila viac ako 40 % svojej hodnoty. Pre odvážnych sa ale práve v korekciách tvorí príležitosť pre obchody, keďže najlepšie sa nakupuje na dne a počas rastu sa už iba vyberajú zisky a čaká sa. Veľká časť z kryptomien je na undervalue hodnote, čo znamená, že môžeme špekulovať pri niektorých podhodnotených minciach systémom nakupovania. Ktoré kryptomeny sa teraz oplatí nakúpiť?
ADA – po 60 % poklese
Cardano od svojho posledného vrcholu stratilo okolo 60 % svojej hodnoty. Zatiaľ čo ešte nedávno sa hovorilo, že predbehne kryptomenu BNB, tak je otázne, či sa udrží v top osmičke. Aktuálne sa ADA nachádza na dôležitom supporte, ktorý by mohol dať impulz k rastu. Z pohľadu fundamentálnej stránky ide o starší a stabilne fungujúci projekt, ktorý má na jednej strane odporcov, hlavne z komunity Etherea. Na druhej strane má Cardano silnú komunitu vývojárov a investorov. Stabilita projektu by nemala byť ohrozená a cenové výkyvy, aké zaznamenala táto minca za posledné obdobie, patria k obchodovaniu na burze. Pokiaľ teda niekto hľadá stabilný altcoin s podhodnotenou cenou, tak práve táto kryptomena môže byť veľkým favoritom.
VET – čakáme na oživenie
VeChain podobne ako Cardano je po väčšom poklese. Od ATH stráca približne 70 % svojej hodnoty. Je to dosť prekvapivé na takto stabilný projekt. Na VeChaine ale platí rovnaké pravidlo, ako na všetky aktíva na burze. Väčšie poklesy nemusia v každom prípade znamenať koniec projektu. Práveže naopak – dáva nám to príležitosť nakupovať podhodnotené mince za lukratívne ceny.
VeChain patrí bez menších pochyb do skupiny stabilných kryptomenových projektov. Rieši problémy obchodného reťazca a ochrany spotrebiteľov a dodávateľov. Túto spoločnosť založil jeden z bývalých, vysoko postavených zamestnancov firmy Louis Vuitton. V projekte Vechain chce ísť podobným smerom, hlavne sa zamerať na ochranu výrobkov značkových produktov pred lacnou náhradou nekvalitných šmejdov.
Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.
Cake – boj s poklesom kryptomeny
Cake dokonca v porovnaní s historickým maximom, je aktuálne v 80 % korekcii. Komunita sa rozhodla bojovať s týmto negatívnym faktom tak, že zavedie prvok deflácie, respektíve sa má výrazne znížiť tvorba nových mincí. Práve na takto silnej farming komunite by asi len málokto očakával takto veľký pokles. Cake dokonca aktuálne nemá prakticky žiadnu konkurenciu v podobnom sektore, kde by mohli odísť investori a obchodníci. Treba však povedať na rovinu, že aj ostatné podobné swap projekty ako Uniswap a Sushiswap sú na tom presne rovnako. Problémom môžu byť hlavne vysoké ethereové poplatky, ktoré sa platia na týchto zmenárňach. To odrádza veľa používateľov späť na centralizované burzy. Problém by mohol vyriešiť nový update ETH siete a kompletný prechod na 2.0 verziu. Viac o týchto novinkách sa dozvieš v tomto videu:
Prečítaj si aj: Robert Kiyosaki: „Prichádza krach a depresia na trh, tlačené falošnou infláciou”