kino novinky

Nie je nad to, dať si chvíľu pokoj od práce a diania na trhu. Zájsť na prechádzku, na ryby alebo sa pozrieť na nejaký top film v kine. Preto som si pre vás pripravil pravidelnú sériu, ktorá bude vychádzať vždy na konci mesiaca. Jej úlohou bude predstaviť tie najzaujímavejšie filmové premiéry v našich kinách. Samozrejme, že sa asi netrafím do nôty každému, takže to skôr berte ako taký tip, čo by sa vám mohlo páčiť.

Rýchlo a zbesilo: Hobbs a Shaw

Dwayne Johnson a Jason Statham patrili v Rýchlo a zbesilo medzi rivalov, lenže zhodou udalostí sa z nich nakoniec stali parťáci. Dokonca je ich príbeh taký zaujímavý, že vznikol spin-off, ktorý režíruje David Leitch. Ide o tvorcu Johna Wicka a druhého dielu Deadpoola.

Obaja dostali spoločnú zákazku na nájdene a zneškodnenie jednej tajnej britskej agentky, ktorá údajne prešla do nepriateľského tábora. Shaw má v tejto operácii pomerne jasnú motiváciu, pretože ich spoločným cieľom je jeho mladšia sestra Hattie. Nakoniec je všetko inak, čo Hobbs aj Shaw zistia hneď potom, ako ju nájdu. Hattie sa totiž na vlastnú päsť pokúsila zastaviť istého pána Brixtona, ktorý sa usiluje o vyhladenie polovice ľudstva, a zobrala mu niečo, čo k tomu dosť potrebuje. A pretože Brixton má materiálnu a prekvapivo aj fyzickú prevahu, musia vziať Hobbs aj Shaw nohy na ramená. Naháňačka vedie cez daždivý Londýn, rádioaktívne zamorené okolie Černobylu až na Hobbsovu rodnú Samou v Polynézii.

Rýchlo a zbesilo uvidíte v kinách už 1. augusta.

Slnovrat

Horor Ariho Astera má byť kandidátom na najlepší horor tohto roku. Mladý režisér má za sebou už dielo Prekliate dedičstvo, ktoré malo pozitívne ohlasy. V Slnovrate sa mu podarilo originálne zmiešať psychologickú štúdiu, horor a čiernu komédiu.

Vzťah Dani a Christiana už nestojí za nič. Možno to ale spraví výlet do severnej Škandinávie s partiou kamarátov. V odľahlej dedinke odstrihnutej od okolitého sveta sa tu raz za 90 rokov, na letný slnovrat, koná špeciálna slávnosť. Mladí Američania si užívajú bezstarostnú prázdninovú veselicu v mieste, kde slnko nikdy nezapadá. Všetko sa ale zvrtne, keď ich vidiečania prizvú k rituálom, pri ktorých sa miestny raj na zemi mení v čím ďalej, tým desivejšie peklo. Aj za bieleho dňa sa môžu odohrávať tie najtemnejšie veci.

Na Slnovrat sa môžete tešiť už 1. augusta v kinách.

Vtedy v Hollywoode

Už deviaty film kultového režiséra Quentina Tarantina, kde nájdeme v hlavnej úlohe hviezdy ako Leonardo DiCaprio a Brad Pitt. Tento komediálny film má veľké očakávania a za oceánom žne pozitívne ohlasy.

Dej nás zavedie do obdobia konca 60. rokov 20. storočia, kedy 9. augusta 1969 došlo k maniakálnemu vraždeniu sekty „Family“ zoskupenej okolo jej vodcu Charlesa Mansona. Jednou z obetí sa stala slávna herečka Sharon Tate, toho času v pokročilom štádiu tehotenstva. Do deja sa nakoniec prepojí príbeh fiktívneho herca Ricka Daltona a jeho kaskadérskeho dabléra Cliffa Bootha, ktorí hľadajú prácu v Hollywoode.

Na Leonarda DiCapria a Brada Pitta sa môžete tešiť už 15. augusta v kinách.

Ďalšie zaujímavé filmy

Medzi ďalšie zaujímavé filmy by som zaradil napríklad Toy Story 4: Príbeh hračiek alebo Angry Birds vo filme 2, čo sú filmy prevažne pre deti. Samozrejme, nezabúdam ani na českú tvorbu – do kín mieri komédia so športovou tématikou Přes prsty.

Čo čítať ďalej?

Ak robíte týchto 7 vecí, tak v práci iba zabíjate čas!

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Radovan.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance