Táto kryptomena rastie
Táto kryptomena rastie. Zdroj: Shutterstock.com/wanpatsorn/Wit Olszewski

BTC má pod sebou pomerne veľkú priepasť, do ktorej môže spadnúť a katapultovať alty v páre s BTC hore. Jedným z nich je aj Basic Attention Token (BAT), ktorý má veľký potenciál pre rast v nasledujúcich mesiacoch.

BAT/BTC – týždenný graf

BATBTC – weekly graf

Na týždennom grafe sa práve vyformovala silná reverzná sviečková formácia „Morning Star“. Cena otestovala veľmi silný historický support a weekly reakciou zo strany bulls bolo vytvorenie zmienenej reverznej formácie. Cena by sa už nemala dostať pod low 2 091 sats. a nasledujúce týždne by mali byť rastové alebo konsolidačné a potom rastové.

BAT/BTC – denný graf

BATBTC – daily graf

Na dennom grafe vidíme už dokončený harmonický bullish Shark pattern, ktorý má svoju Potenciálnu Reverznú Zónu (zóna dokončenia patternu, ktorú tvorí konvergencia niekoľkých fibonacciho kalkulácií/hladín v úzkom rangu) na veľmi silnom historickom supporte (cca 2 150 – 2 480 sats.). Potenciálna Reverzná Zóna bola otestovaná 3-krát počas uplynulých siedmich týždňov a vidno, že bulls drží zubami nechtami support, ktorý nebol porušený viac ako 1,5 roka!

Horizontálne linky na grafe značia jednotlivé cykly na tomto coine. Všimnite si, ako krásne sedí časovo. Pomocou TradingView nástroja „Cyclic Lines“ som zaznačil prvý cyklus, ktorý začal na novo vytvorenom supporte v mesiaci marci 2018, kedy coin vygeneroval okolo 170 % a bol ukončený v septembri roku 2018, keď sa cena dostala späť na support, kde celý cyklus začal. Máme tu teda v jednom cykle fázu rastu aj fázu poklesu ceny a trvá zhruba 170 dní.

Druhý cyklus začal, hneď ako bol dokončený prvý, tzn. v septembri 2018 a 170 dní nás vedie k špekulácii, že by mal byť ukončený niekedy v mesiaci februári 2019. Keď sa pozrieme na graf, tak vidíme v druhom cykle tiež fázu rastu a fázu poklesu ceny.

Tretí a posledný, pravdepodobne dokončený cyklus, trval od februára do júla roku 2019, kde tiež vidíme rastovú a klesajúcu fázu.

BAT/BTC – 4h graf

BATBTC – 4h graf

Na 4h grafe sa BAT pohybuje v bearish kanáli, ktorý je zaznačený modrými prerušovanými linkami. Pri impulznom pohybe UP, ktorý začal 26. 7. sa oveľa zvýšili nákupné objemy. Aktuálne sledujem pohyb nadol na trendovú linku (modrá plná), kde by mala prísť bullish reakcia a cena by mala vystreliť UP z malého klesajúceho klinu, ak si bulls chcú zachovať momentum a nechcú prísť o dobrý rozjazd v rámci potenciálneho začínajúceho bullrunu.

Kĺzavé priemery v BK indikátore sú pripravené na prechod do bullrunu – MA77 prerazí nahor MA231. Pokiaľ cena prepáli dolu trendovú linku, bude sa testovať silná supportná štruktúra medzi 2 232 a 2 347 sats. a prípadne dvojité dno a spodná hrana kanála.

Zhodnotenie

O tom, že si BAT robí vlastnú show (tým poukazujem na to, že štruktúra grafu je úplne odlišná od väčšiny altcoinov) nie je pochýb. Všetky spomínané indície (Shark pattern, historický support, weekly morning star, cykly, rozloženie BK indikátora na 4h grafe) mi nasvedčujú, že by sme práve teraz (samozrejme musíme počítať s odchýlkou niekoľkých dní/týždňov) mali prechádzať do nového, rastúceho cyklu. Potenciálne targety po prekonaní silnej rezistencie (2 890 – 3 120 sats.) sú zaznačené malými červenými boxmi na dennom grafe.

V tejto chvíli mám 3 scenáre pre tento coin. Prvým je rýchla pumpa cez spomínanú silnú rezistenciu a cesta k POC okolo 4 215 sats. Druhým scenárom je konsolidácia a pomalší prechod do bullrunu. Tretí scenár je prerazenie silnej supportnej štruktúry z daily a weekly grafu dole a hľadanie nového minima.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Crypto Kingdom Trading.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.