Známy analytik Mohit Sorout tvrdí, že Bitcoin môže do konca roka dosiahnuť nové historické maximum a prekonať cenu 20 000 $. Postačí, ak prelomí tohtoročné high.

Cena Bitcoinu prakticky od halvingu konsoliduje v relatívne úzkom intervale. Kryptomena sa už dlho tvári, že je pripravená robiť históriu, no zatiaľ vždy ostalo iba pri dojmoch a i keď sa rekordne dlho drží na vysokých hodnotách, chýba nám volatilita. Analytik firmy Bitazu Capital Mohit Sorout tvrdí, že až prelomí tento konsolidačný interval, veľmi rýchlo dobyje ATH.

Z historických dát vyplýva, že keď sa Bitcoin dlho drží v úzkom intervale, väčšinou potom nasleduje obrovský pohyb. Práve na ten Mohit Sorout čaká. Podľa jeho názoru sa nového historického maxima dočkáme do troch mesiacov.

Prečo práve tri mesiace do nového historického maxima?

Mohitova analýza je založená na predchádzajúcich cykloch. Bitcoin sa zvykne pohybovať rýchlo po dlhých obdobiach konsolidácie a nízkej volatility. Od mája do konca júla sa obchodoval v rozmedzí 800 – 9800 $. Trojmesačnú konsolidáciu ukončil pumpou na 12200 dolárov – 32% rallye v priebehu niekoľkých hodín.

Toto je iba ticho pred búrkou. Ak by dnes Bitcoin prerazil strop, pravdepodobne by sa zastavil až na súčasnom ATH – 20 000 $ – napísal na svojom Twitteri.

Sorout si myslí, že sa to udeje v nasledujúcich troch mesiacoch. Toto časové rozmedzie podložil analýzou historických dát.

So Soroutovým odhadom súhlasia aj ďalší prominentní analytici a podporuje to aj úspešný model založený na Metcalfeho zákone.

Ako robiť dlhodobé predikcie Bitcoinu? Otázka stará ako Bitcoin sám. V minulom roku PlanB spopularizoval stock-to-flow, ktorý však v sebe má zopár fundamentálnych chýb. Model založený na Metcalfeho zákone pritom už tri roky dáva presne predikcie. Viac sa dočítate tu:

Ako na dlhodobé predikcie? Úspešný model Bitcoinu založený na Metcalfeho zákone

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
2 1 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre