Filecoin – Nový HOT altcoin vytvoril pamätný moment na burzách

0

Filecoin FIL je momentálne najhorúcejší altcoin na trhu. Po troch rokoch čakania konečne prichádza na burzy a za necelých 24 hodín spravil väčšie pohyby, ako Bitcoin za posledné dva roky. Nakoniec sa ustálil medzi hladinami 40-50 $. Otváracia cena na burzách však bolo viac než 100 $ a na Krakene dosiahol maximum 150 $.

Môže vás zaujímať: Coinbase spolupracuje s políciou na 1900 prípadoch – Aj zo Slovenska

30m FIL/USDT Kraken
30m FIL/USDT – Kraken

Filecoin futures kontrakty sa však obchodujú podstatne nižšie. Na FTX – najväčšom trhu s Filecoin derivátmi – stoja okolo 20 $. Trh pravdepodobne počíta s budúcou infláciou celkového objemu tokenov v obehu – tvrdí Eric Turner, riaditeľ výskumu v spoločnosti Messari.

Podstatne vyššie, než cena ICO z júla 2017, keď sa FIL tokeny predávali od 1 $ do 5 $. Pri súčasných cenách skorí investori za tri roky spravili zisk 700-3900%.

Pamätný moment Filecoinu – Toto sa tak skoro nebude opakovať

Partner Multicoin Capital Kyle Samani označil prvé hodiny obchodovania Filecoinu za pamätný moment, ktorý vojde do histórie kryptomien. Coin sa v jednom momente na burzách obchodoval za 15 až 120 $. Niečo podobné sme ešte nikdy nevideli.

Čo je Filecoin

Ako názov napovedá, Filecoin prináša technológiu decentralizovaného úložiska súborov. Akýsi blockchainový cloud, ktorý má obrovský potenciál a veľkú podporu zo strany korporácií. V roku 2017 Filecoin v ICO fáze vyzbieral neuveriteľných 257 miliónov dolárov. V7voj technológie trval ešte tri roky a určite o ňom budeme počuť.

Sledujte nás na facebooku a dostávajte novinky o Filecoine priamo do vášho fb feedu.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre