ukradnuta tesla model 3 elon musk

Americká automobilka Tesla napriek koronavirusu prekonala predikcie analytikov a vykázala o 36% vyššie zisky, než sa očakávalo. Má tak na konte piaty ziskový kvartál v rade a aj v ťažkej situácii ktorá panuje vo svete je na najlepšej ceste k svojmu cieľu – doručiť zákazníkom pol milióna elektromobilov.

Fakt, že je Tesla v zisku, je príjemnou zmenou po viac než dekáde, keď bola stratová. Automobilka v minulosti pálila peniaze ako šialená, no hádame, že inak to nejde. Veď nie nadarmo sa hovorí, že posledná automobilka, ktorá dosiahla masový predaj áut vznikla pred sto rokmi. Teda… ak nepočítame Teslu.

Toto elektrické auto porazilo Teslu a stojí 3500 €! Stojí za hriech?

Najlepší kvartál v histórii Tesly

Za prekonanie predpokladaných ziskov Tesla vďačí lepším predajom Modelov 3 a Y. Firma tak v treťom kvartáli 2020 zarobila 331 miliónov dolárov. Predajom emisií ostatným výrobcom vozidiel však zarobila 397 miliónov dolárov. Bez podpory vlády by sme teda žiadny profit nevideli.

Obrat spoločnosti dosiahol 8,77 miliardy dolárov oproti 6,3 miliardy z Q3 2019. Dodávky elektromobilov vzrástli o 44% a sú najvyššie v histórii. Tesla za to môže ďakovať Gigafactory v Šanghaji, ktorá neustále zvyšuje produkciu. Cena za postavenie Šanghajskej továrne sa odhaduje na dve miliardy dolárov. Spoločnosť tiež stavia Gigafactory v Berlíne, za ktorú zaplatí $4 miliardy.

“Máme kapacitu na výrobu 500 000 elektromobilov v roku 2020. Dosiahnuť tento cieľ je kvôli koronavirusu náročnejšie ako sme očakávali, no neúnavne na tom pracujeme. Úspech závisí hlavne na neustále zvyšovanie produkcie vozidiel Model Y v Šanghaji a zlepšenie logistiky pri doručovaní áut zákazníkom.”

– povedal Elon Musk investorom.

Nové grafické karty od AMD sú výkonnejšie ako Nvidia, unikli prvé benchmarky

Hodnota akcií mierne prekonáva akciové indexy – Žiadne rallye sa nekoná

TSLA

Akcie Tesly sa aktuálne na burze obchodujú za 422 $ a za posledných 24 hodín zaznamenali rast o 0,64%. Tesla tak o necelé percento prekonáva akciový index S&P 500, ktorý je v čase písania tohto článku v 0,3% strate.

Slabý výkon Tesly na burze však môžeme pripísať nepokoju a neistote na amerických akciových trhoch týždeň pred prezidentskými voľbami. Indexy včera zaznamenali najväčší prepad za posledné dva mesiace a upevňujú tak klesajúci trend.

Bitcoin na tento nepokoj zareagoval rastom a prekvapil masívnym rastom. Do trhu s kryptomenami v poslednej dobe putujú peniaze od inštitucionálnych investorov a zdá sa, že po niekoľkomesačnej konsolidácii je čas na veľký bullrun. Ak chcete vedieť viac, pripojte sa dnes o 18:00 na náš stream. A nezabudnite sa prihlásiť na odber BitLinku!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance