Komunita vyhrala! Burzy nateraz nemusia hlásiť americkému finančáku veľké transakcie

0

Okolo Vianoc sme vás informovali o ostrom postupe amerického finančného úradu, ktorý spustil útok proti súkromným kryptomenovým peňaženkám. V snahe dostať pod kontrolu tok peňazí v krypto svete sa rozhodol uložiť burzám povinnosť hlásiť všetky odchádzajúce transakcie nad 10 000 $. Nové pravidlá mali vojsť do platnosti po 15-dňovom intervale, kedy bol FinCen otvorený komentárom verejnosti.

Tlak komunity donútil FinCEN prehodnotiť svoj prístup

Aj vďaka urgovaniu zo strany veľkých amerických magazínov a šéfov kryptomenových spoločností bol FinCEN následne zaplavený sťažnosťami na neférový prístup ku kryptomenám, neobvykle krátku čakaciu dobu a extrémne invazívny prístup ku kryptomenám, ktorý potláča právo Američanov na súkromie a znamenal by, že USA budú mať oproti zvyšku sveta obrovskú nevýhodu v oblasti digitálnych finančných technológií.

A zdá sa, že záplava komentárov pomohla! FinCEN sa rozhodol, že predĺži časový interval pre podávanie komentárov a akékoľvek nové pravidlá schváli až po príchode Bidenovej administrácie do Bieleho domu.

“Spoločnosť FinCEN oceňuje rozsiahle odpovede, ktoré poskytla verejnosť, a preskúmala viac ako 7 500 komentárov predložených počas pôvodného pripomienkového obdobia NPRM.”

Môže vás zaujímať: Grayscale investoval do kryptomien 3,3 miliardy za 3 mesiace – Odkiaľ majú toľko peňazí?

Nové pravidlá proti súkromným krypto peňaženkám v USA už čoskoro!

Bidenova inaugurácia čaká Ameriku už o 5 dní, takže nejde o žiadnu veľkú výhru, ale aj takéto malé víťazstvo pomôže. Krypto spoločnosti v USA majú aspoň viac času na prípravu.

“FinCEN poskytuje ďalších 15 dní na pripomienky k navrhovaným požiadavkám na vykazovanie informácií o transakciách CVC alebo LTDA vyšších ako 10 000 dolárov alebo agregovaných do viac ako 10 000 dolárov, ktoré sa týkajú nehostených peňaženiek alebo peňaženiek hostených v jurisdikciách určených FinCENom. FinCEN poskytuje ďalších 45 dní na pripomienky k navrhovaným požiadavkám, aby banky a MSB hlásili určité informácie o transakciách spojených s krypomenami a súkromnými peňaženkami.”

A teraz niečo odľahčenejšie. Koľkokrát ste už počuli o tomto típkovi? V roku 2012 vyhodil notebook so 7500 BTC a dodnes ho hľadá. Jeho stratené bohatstvo má hodnotu 300 miliónov dolárov! Najnovšie mestu Newport, je pravdepodobne notebook skončil, ponúkol za pomoc 25% prípadného nálezu. Viac info. nájdete tu:

Chlapík ponúkol mestu $75 miliónov, aby mohol vykopať stratený disk s krypto pokladom

Disclaimer/ Tento článok slúži iba pre prehľad, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť.
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre