[Teória] Kto vytvára kruhy v obilí?

3

Premýšľali ste niekedy nad tým, ako vznikajú kruhy v obilí? Je to skutočne neobyčajné dielo a počas dlhých rokov nikto nezistil, kto je skutočným autorom. Poďme sa teda pozrieť na niekoľko teórií a možností, kto by to mohol byť. Berte to skôr ako článok na zamyslenie.

Môže za to príroda?

Anglické letopisy ich existenciu zaznamenali už počas 17. storočia. V roku 1686 ich pozoroval britský prírodovedec Robert Olot, ich príčinu videl v prúdení vzduchu.
O dve storočia neskôr sa do redakčnej pošty časopisu Nature dostal dopis od amatérskeho bádateľa Johna Caprona, v ktorom bol popis toho, ako búrka vytvorila niekoľko kruhov na jednom z anglických polí. Sem-tam sa potom objavovali ďalšie svedectvá o divných útvaroch vzniknutých zo spľasnutého jačmeňa či pšenice.

Môžu za to mimozemšťania?

Kruhmi sa začali zaoberať tiež psychotronici. Pomocou rôznych detektorov alebo virgúľ údajne zaznamenávali na týchto miestach prúdenie zvláštnych energií. Steblá rastlín boli ohnuté netypickým spôsobom, takže medzi psychotronikmi prevládla predstava, že za vznik kruhov sú zodpovední mimozemšťania a že to sú ich odkazy pre nás, ktoré by sme mali vylúštiť. Nevylučovali ani možnosť, že sa jedná o stopy po pristávacích moduloch.

Mohlo by vás zaujímať: [GAMING] Ďalšia android hra od Bitcoin Aliens. Dokážete udržať aliena pri živote a získať satoshi?

Aká je teda realita?

Väčšina týchto javov však bola vyriešená. Zďaleka najväčšie percento obrazcov bolo vytvorené ľuďmi. Či už ako umenie, alebo ako vtip. Napríklad v Anglicku to bolo dielo dvojice vtipkárov Davida Chorleyho a Douga Bowera. Obaja muži používali na „vymlátenie“ klasov na obilných poliach dosky a povrazy.

Existujú však aj iné vysvetlenia, ako kruhy vznikajú. Jedným z nich sú atmosferické prúdy. Lenže tie by len ťažko dokázali vytvoriť komplikované obrazce. Niektorí bádatelia hovoria o elektromagnetických javoch, najmä o pôsobení plazmy či guľového blesku. Pravda, niekedy môže byť vysvetlenie až prekvapujúce. Kruhy sa totiž objavujú nie len v poliach, ale napríklad aj v snehu v polárnych oblastiach.

Tu totiž mali obrazce na svedomí miestne soby. Tie si totiž osvojili zvyk chodiť dokola, lenže uprostred tejto pochodujúcej masy sa nachádzalo aj niekoľko zvierat, ktoré len postávali. Výsledkom potom boli prazvláštne obrazce, o ktorých by nikto nepovedal, že ich autormi sú párnokopytníci.

Záver

Tak čo si o tom myslíte? Veríte teóriám, že to všetko robia mimozemšťania alebo vedcom, ktorí majú skoro pre všetky javy vysvetlenie? Osobne túto otázku nechávam stále otvorenú a vždy, keď sa objaví nejaká nová štúdia, rád si o tom niečo prečítam.

Čo čítať ďalej?

[Video] Tlač živého tkaniva na 3D tlačiarni? V dnešnej dobe žiadny problém!

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
3 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
Pepa

Promiňte, ale to jsou hrozný kecy, článek o ničem, fuj ..

neo

…úbohá analýza tohto fascinujúceho fenoménu.
Presne v štýle kryptoanalýz..

Tři remeši

Je tohle skutečně důstojné téma pro web zabývající se kryptoměnami?