Tento chlapec vyvíja profesionálne hry! – A čo ste tento rok stihli vy?

BITmarkets BITmarkets

Na svete žije mnoho talentovaných ľudí. Či už ide o športovcov, vynálezcov alebo hercov, je to vždy super, že tu takíto ľudia žijú. Najlepšie je, keď svoj talent prejavia už v ranom veku a majú tak možnosť presadiť sa vo svete. Aj to je prípad 9-ročného chlapca z Nigérie, ktorý vytvára hry. Na svojom konte ich už má niečo vyše 30.

Programátorom už odmalička

Deväťročný Basil Okpara žije v Nigérii a za svoj krátky život už stihol vytvoriť cez tri desiatky jednoduchý hier. Presnejšie povedané, dokázal ich vytvoriť od tohtoročného marca, kedy sa o programovanie začal zaujímať. V budúcnosti by sa chcel uplatniť ako programátor hier.

„Rád robím hry so zvieratami, závodné hry a behačky,” uviedol chlapec.

Mohlo by vás zaujímať: Z krásky babička – Streamerka bola odhalená vďaka technickej chybe!

Tvorba hier vďaka kurzu

Basil sa naučil robiť hry na päťtýždňovom kurze, na ktorý ho prihlásil otec. Kurz je určený pre deti od 5 do 15 rokov. Na tvorbu hier využíva editor Scratch 2.0. Keď mal 4 roky, kúpil mu otec vlastný tablet. Neustále sa zaujímal o mobil a hry ako Candy Crush či Temple Run. O pár rokov neskôr sa ale u Basila prejavil záujem vytvárať vlastné hry. Paradoxne v okamihu, keď sa rodičom zdalo, že hraním hier trávi príliš veľa času.

Basilov otec ho začal nabádať, aby namiesto hrania hier skúsil nejakú sám vymyslieť. Mladý chlapec sa tohoto nápadu na prekvapenie rodičov chytil. Od siedmich rokov sa učil, ako vytvárať vlastné projekty a túžil po svojom notebooku. Keď jeho otec videl, že to myslí s novým koníčkom vážne, skutočne mu ho kúpil.

Basilova hra na Androide už v auguste

Aj keď sú hry prosté a až doteraz ich šlo hrať len na počítači v aplikácii Scratch, Basil už hlási úspech. Jeho hra Frog Attack vyjde ešte v auguste, avšak iba v obchode Google Play.

Na kurze, ktorý usporadúval Codefest International, sa zúčastnilo mnoho ďalších detí, ktoré majú záujem o technológie všeobecne, nielen o vývoj počítačových hier. Môžu sa tu zoznámiť tiež napríklad so základmi robotiky a virtuálnou realitou.

Záver

Je dobre, že existujú také projekty, ktoré rozvíjajú mladé talenty. Je dobre, keď mladí ľudia namiesto hrania hier na počítači vytvárajú rôzne programy a robia tak prospešné vecí pre druhých. Určite si túto hru zahráme a prípadne prinesieme nejakú recenziu.

Čo čítať ďalej?

Donald Trump viní z hromadného strieľania videohry – Pozrite sa, čo hovorí veda!

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Radovan.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.