Technická analýza BTC/USD – Nezastaviteľný Bitcoin! – Ktorá rezistencia mu zlomí väz? – od IX..

BITmarkets BITmarkets

Zdravím čitateľov Kryptomagazínu. Dnes pre vás vytvorím článoček s mojím pohľadom na trh Bitcoinu, ako zvyknutí členovia Trading11 alebo členovia môjho projektu IXtrading akadémie. A pretože to je taký jednorazový článok, tak to rozpíšem. Takže sa usaďte a vstrebávajte informácie.. ?

Na základe čoho sa trh posilňuje

Pred pár dňami som pre členov T11 a IXtrading vytvoril a vydal obrázok grafu, v ktorom zhŕňam a vysvetľujem, prečo som od konca mesiaca marec zmenil rétoriku z výhľadu na DOWN a UP. Možno ste sa s týmto obrázkom stretli aj v jednej FB skupine, kde som ho tiež dal free..

getty-stock-market-rising_largezhrnutie a zdôvodnenie prečo UP.. od IX..

V skutočnosti to najpodstatnejšie, čo sa tam nachádza, vyznačené dve hodnoty CLOSE, a to novembrové (2018) a marcové. Mesiac november a jeho CLOSE boli dôležité v tom, že to bola prierazná svieca dlhodobého supportu a hladiny 6000 $. Zároveň táto svieca uzavrela technický pattern Hidden Gap, ktorý zo svojej podstaty a charakteru bol pre inštitucionálnych investorov signálom, že môžu vstúpiť do trhu a začať nakupovať..

Toto je, samo o sebe, téma na samostatný článok, prečo to tak je. Takže tým sa teraz zaoberať nebudeme. Kto ma dlhšie sleduje, bude mať v tomto úplne jasno..

Druhým podstatným CLOSE je práve mesiac marec a jeho CLOSE nad hladinou 3971 $, čo bolo CLOSE mesiaca november. Marec tým narušil S / R (Support / Rezistenciu) prieraznej sviece. Toto bolo pre mňa (a nielen pre mňa) LONG signálom. Prvého apríla bol sviatok (apríl), ale ihneď druhého vidíme reakciu na tento inštitucionálny signál. Prišla prvotná pumpa, ktorá nielen potvrdila prierazný signál, ale zároveň doslova vypálila rybník všetkým, ktorí na signál nereagovali..

Potvrdenie prišlo nielen tým, že sa daily svieca uzavrela nad vstupnou hladinou inštitucionálnych investorov 4869 $, ale zároveň kurz vrátila nad základnú rastovú tendenciu od LOW korekcie..

Konsolidácia hladiny pôvodného Hidden Gapu

Tento špecifický pattern (hladina, pásmo 4869 5380 $) vznikol v roku 2017 a presnejšie v októbri. Od vtedy som vyhlasoval, že trh sa na túto hladinu raz vráti, aby som tento pattern nielen uzavrel, ale predovšetkým aj skonsolidoval. Ako vidíte na obrázku, stalo sa tak. Prelomenie nad touto hladinou opäť potvrdil ďalší rast ..

To je asi tak všetko, zvyšok by mal byť zrejmý zo samotného obrázka. Poďme ale teraz na súčasnosť ..

Situácia na daily grafe Bitstamp

Daily graf Bitstamp, technické nastavenie IXtrading.live

V tejto chvíli sa zdá, že by hladina 7000 $  mohla predstavovať súčasný TOP. Terajší lokálny HIGH je na cene 7044,6 $. Napriek tomu je trh natoľko akcelerovaný a láme jednu rezistenciu za druhou, akoby ani nebolo nutné počítať s tým, že sa trh skutočne môže posilniť po hladinu neckline korekcie a teda do pásma medzi cca 7600 – 7750 $..

Naopak, keďže súčasný rast je v kontexte strednodobého vývoja skutočne enormný, je potrebná korekcia. Ak by teda hladina 7000 $ vydržala nápor nákupov, je tu šanca na vstup do korekcie. Avšak, je potrebné počítať s tým, že korekcia neznamená, že sa vrátime niekam na tohtoročný LOW trh (3122 $) ..

Priestor teda vidím po trendline rastovej tendencie, približne pri rozumnom správaní sa trhu po cenu 5559 $ max. To by bolo rozumné. Napriek tomu sa domnievam, že sa súčasný mesiac uzavrie nad hladinou 6000 $ ..

CLOSE mesiaca máj nad hladinou 6000 $ je opäť jedným z ďalších mojich predpokladov dlhodobej analýzy, za ktorým si od konca marca stojím. Nakoniec preto vznikol dňa 15.04.19 tento obrázok, ktorý som síce vykreslil ako vtip, ale bolo to myslené celkom vážne..

IXov pekelný výhľad.. ?

Páči sa vám tento článok? Viac mojich analýz a analýz ďalších profesionálnych traderov z Trading11 môžete mať od 15 eur / mesiac, resp. 5 eur/ týždeň! (kúpiť tu)

Prečo pekelník..??

Ako výsmech inštitúcií retailovým obchodníkom, ktorí očakávali ďalší prepad trhu pod tohtoročný LOW, ktorí neuverili v rast a ktorí nenechajú lacno nakúpiť. Pokiaľ sa na to pozrieme v kontexte prvého obrázku tohto článku, mnohým to možno zapadne..

Ide o trhovú psychológiu, keď väčšina trhu očakávala pokles ceny, nenahromadil sa postupne Bitcoin, pretože sa chcelo nakúpiť ALL IN na samom dne trhu. Nechcem byť príliš tvrdý, ale tento prejav chamtivosti si zaslúži byť potrestaný. Tak uvažujú inštitucionálni investori, ktorí potrebujú, aby práve retail boli tí, ktorí podporia ich zisky..

Totiž, nie všetci môžu nakúpiť na samom dne trhu, či už z dôvodu likvidity alebo veľkého  záujmu o nákup za lacno. Je to tiež dôvod, prečo sa nedostavil vyložene obratový pattern trendu, ale opäť išlo o skrytý inštitucionálny signál..

Záver

Naozaj nemôžem v jedinom článku zhrnúť úplne všetko, čo vedie k mojim predpovediam a technickému nastaveniu. Preto je dobré sledovať ma priebežne, pravidelne. Venujem sa predovšetkým svojmu projektu IXtrading akadémie, ale vydávam zároveň aj na portáli Trading11.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil IXOYE.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.