Táto známa kryptomena odmieta klesnúť aj napriek žalobám

Analýzy XRP má dobrú cenovú výkonnosť.
XRP má dobrú cenovú výkonnosť. Zdroj: shutterstock.com/eamesBot/Net Vector
BITmarkets BITmarkets

XRP je cenovo najvýkonnejšia kryptomena spomedzi vysoko kapitalizovaných mincí, ktorú zasiahla žaloba búrz Binance a Coinbase len minimálne. Spoločnosť Ripple medzitým sama vedie súdny spor s Komisiou pre cenné papiere a burzy (SEC). Podľa SEC-u predaj ICO spoločnosti Ripple je predajom cenného papiera, ktorý musí byť zaregistrovaný.

Cenový pád XRP je zanedbateľný

Na základe údajov z TradingView sa XRP obchoduje na cenovej úrovni 0,51 dolára, čo je len o 6 % nižšie oproti cenovému vrcholu z dňa 5. júna 2023. Zároveň klesal celý kryptomenový trh, takže v porovnaní s ostatnými kryptomenami bol cenový pád XRP zanedbateľný.

V zelených zónach sú zobrazené supportné oblasti, resp. nákupné zóny, na ktorých sa nachádzajú zvýšené transakčné objemy podľa indikátora VPVR. Je vysoko pravdepodobné, že práve na hodnotách 0,46 a 0,42 dolára cena sformuje lokálne minimá v prípade, že bude pokračovať v korekcii.

XRP nereaguje na žaloby

XRP nereaguje na žaloby Zdroj: TradingView

Graf XRP sa nachádza z dlhodobého hľadiska v akumulačnej fáze už od mája 2022. Cena formuje dlhodobé rastúce minimá a rovnaké maximá, čo predstavuje bočný pohyb. Po každej akumulačnej fáze by mal nastať cenový rast, ktorý očakávajú nie len držitelia XRP, ale aj všetci kryptomenoví nadšenci.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Prečo nastala zvýšená volatilita?

SEC v prípade súdneho sporu Ripple údajne neustále mení svoj postoj k významu prejavu, ktorý mal byť iba osobným názorom bývalého predsedu SEC Billa Hinmana. Dňa 13. júna podľa správy Bitcoinist jeho dokumenty konečne zverejnili. Podľa nich mal ignorovať viaceré varovania, že jeho analýza nemá oporu v zákone a spôsobí na trhu zmätok. Napriek tomu, že prejav bol iba jeho osobným názorom, SEC ho používal ako usmernenie.

Práve zverejnenie dokumentov z prejavu spôsobilo na cene XRP dočasnú cenovú volatilitu a zvýšený objem obchodovania. Rast ceny ale zastavila rezistencia, ktorá je prítomná na grafe už celý rok. Cenová hladina, na ktorej sa XRP v súčasnosti nachádza je ale významná oveľa dlhšie. Cena na ňu totiž reagovala či už ako na support alebo rezistenciu od roku 2018.

Ak sa viac zaujímate o súdny spor spoločnosti Ripple, odporúčame vám prečítať si článok Predikcia ceny XRP – dosiahne po žalobe od SEC hodnotu 1 USD?

Podľa rebríčku CoinMarketCap si XRP drží 6. miesto podľa trhovej kapitalizácie s hodnotou 26,5 miliardy dolárov. Denný objem obchodovania stúpol v čase písania článku až o 114 % na úroveň 2,6 miliardy dolárov.

Mohlo by ťa zaujímať: XRP a Solana sú spoľahlivé kryptoprojekty, ktoré majú potenciál rastu. Môže ich Tradecurve prekonať?

Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku.

Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.