Táto krajina chce novými opatreniami úplne pochovať kryptomeny. Zakáže aj ich ťažbu

  • Peking sa snaží o prísnejšie nariadenia týkajúce sa ťažby kryptomien.
  • Zásah z roku 2021 údajne nezakazuje ich držanie.
  • V Číne je mnoho kryptomenových aktivít nelegálnych.
Novinky Čína opäť zakročila proti kryptomenám
Čína opäť zakročila proti kryptomenám. Zdroj: shutterstock.com/360b/phanurak rubpol
Catslap PC banerKvakomat mobil

Obchodovanie a ťažba kryptomien sú v Číne zakázané už od roku 2021. Napriek tomu dodnes fungujú na čierno vydávané karty na nákup kryptomien a investori sa snažia uniknúť kontrole prostredníctvom malých transakcií. Aj keď sú v krajine digitálne meny zakázané, stále ich obchod úplne nezmizol. Všetko ale nie je také, ako sa na prvý pohľad zdá. Čínski predstavitelia sa však snažia o ďalšiu reguláciu, uvádza Bitcoinsistemi.

Peking chce pochovať ťažbu kryptomien

Peking sa v súčasnosti snaží o ďalšiu reguláciu odvetvia digitálnych mien a oznámil, že v roku 2024 príjme prísne opatrenia na monitorovanie a analyzovanie ťažby kryptomien. V rámci týchto nových nariadení bude mesto presadzovať národné požiadavky v pokračovaní v eliminácií aktivít spojených s ťažbou.

Dôraz sa bude klásť predovšetkým na posilnenie monitorovania, analyzovanie a nápravu nelegálnych činností. Cieľom je úplne vyčistiť tieto aktivity. Za implementáciu nových opatrení bude zodpovedať Informačná kancelária mestskej siete a Mestský úrad pre hospodársku a informačnú technológiu.

Binance
97 %

Zarábaj aj ty na raste kryptomien.

Začni ich nakupovať na Binance a získaj 100 dolárový vstupný bonus.

Sponzorovaný obsah

Ako je možné, že kryptomeny sú v Číne stále živým priemyslom?

Je pozoruhodné, že napriek zákazu kryptomien v Číne je obchod s nimi v krajine stále pomerne živý. Len za jediný mesiac minulého roka Binance údajne zaznamenala 90 miliárd dolárov v čínskom obchode s kryptomenami, čím sa Čína stala najväčším trhom pre najväčšiu kryptomenovú burzu.

Dokonca pre jednotlivcov nie je nezákonné držať alebo medzi sebou obchodovať s kryptomenami, ale ich aktivity nebudú chránené zákonom. Na druhej strane, čínske úrady jasne zasiahli proti kryptomenovému priemyslu a existuje veľa aktivít súvisiacich s kryptomenami, ktoré skutočne nie sú povolené.

Zásah z roku 2021 hovorí, že virtuálna mena nemá rovnaké právne postavenie ako fiat mena. Okrem toho, obchodné aktivity inštitúcií súvisiace s virtuálnymi menami sú považované za nelegálne finančné aktivity. Kryptomenové burzy by nemali vystupovať ako centrálne inštitúcie pri nákupe a predaji virtuálnych mien. Je navyše nezákonné, aby zámorské burzy digitálnych mien poskytovali služby čínskym obyvateľom cez internet.

Okrem toho Čína zakročila aj proti ťažbe kryptomien. Napriek tomu sa zdá, že predpisy z roku 2021 neobmedzujú ľudí v držbe kryptomien. Jednotlivé kryptomenové aktivity ale nie sú chránené zákonom.

Mohlo by ťa zaujímať: Bitcoin má údajne dosiahnuť až 240 000 dolárov

Kvakomat PC bannerCrypto All Stars mobil
Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.