Slovenskom sa šíri nový podvod.Týmto trikom vám podvodníci dokážu vybieliť účet za pár minút

  • Aktuálne sa snažia podvodníci oklamať ľudí fiktívne výhodnou ponukou na predaj batožiny.
  • Na tieto pokusy upozorňuje aj samotné Letisko M. R. Štefánika v Bratislave na svojej facebookovej stránke.
  • Informácie je vždy potrebné si overiť a na tieto pokusy nereagovať.
Novinky Podvod je postavený na jednoduchej ponuke
Podvod je postavený na jednoduchej ponuke. Zdroj: shutterstock.com/Milan Gonda/fizkes
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Technický pokrok, rýchla doba a pretlak informácií sú podhubím, ktoré umožňuje podvodníkom nachádzať nové a nové spôsoby, ako nelegálne prísť k cudzím peniazom. Ďalší zo série podvodov, na ktorý môžeme dnes naraziť, spočíva v chamtivosti.

Podvodníci predstierajú, že je možné sa dostať pod určitou zámienkou ku kvalitnému tovaru za veľmi nízku sumu. Nakoniec však ostáva človek bez tovaru a takisto bez svojich peňazí. Informácie si musia Slováci vždy overovať.

Pozor na podvod

Podstatnou tohto podvodu alebo pokusu oň je vyvolanie dojmu, že Letisko Milana Rastislava Štefánika v Bratislave potrebuje vypratať sklady s kvalitným tovarom. K tomuto tovaru sa, čo je súčasť príbehu podvodníkov, môžu dostať Slováci za veľmi nízke sumy.

Tým pomôžu letisku, ktoré sa zbaví prebytočných vecí, a takisto sebe, lebo získajú tovar za veľmi nízku cenu. Úplne ideálny stav. Chamtivosť môže pomôcť prehliadnuť nedostatky tejto ponuky. Na to sa podvodníci spoliehajú.

Ponuka sa vraj týka batožiny, o ktorú nejavia klienti letiska záujem už určitý čas. To, že takúto batožinu bude letisko vypredávať, pretože potrebuje vyprázdniť sklady a cena je 2 eurá, dôveryhodne neznie. Napriek tomu ale mnohí Slováci naletia. Podvody sú dnes súčasťou virtuálneho sveta.

Letisko upozorňuje na podvod na svojej facebookovej stránke

Letisko upozorňuje na podvod na svojej facebookovej stránke. Zdroj: Facebook

Na dôveryhodnosti ponuky má pridať fotodokumentácia. Podvodníci sa spoliehajú na to, že sa ľudia dostanú do časového stresu a nedokážu to v krátkom časovom rámci zistiť. Snažia sa pôsobiť dôveryhodne, preto sa odvolávajú na fotodokumentáciu, čo môže ľudí zmiasť. 

98%

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Obchodovanie je riskantné a môžete pri ňom stratiť časť alebo celý investovaný kapitál. Poskytnuté informácie slúžia len na informačné a vzdelávacie účely a nepredstavujú akýkoľvek typ finančného poradenstva a/alebo investičného odporúčania.

Letisko varuje

Pred podvodníkmi varuje aj samotné Letisko M. R. Štefánika na svojej facebookovej stránke. Podvodnú stránku si všimol aj portál Demagóg, ktorý sa zaoberá odhaľovaním klamstiev a podvodov vo verejnom priestore.

Podvod je teda dobre zdokumentovaný, čo je plus pre potenciálne obete. Proti všetkým podvodom môžeme bojovať overovaním informácií. Takisto môžeme odporúčať zdieľanie podobných článkov.

Falošné facebookové stránky s názvami Bratislava Airport a Bratislava Terminal A sú spracované jednoduchým spôsobom. Na dôveryhodnosti im pridávajú komentáre, ktoré sa týkajú samotnej podstaty podvodu. Problém je v tom, že neprídu o deklarované 2 eurá, za ktoré sa batožina podľa falošnej informácie predáva záujemcom.

Narazili ste na tento podvod?

Loading ... Loading ...

Škoda tých, ktorí sa dajú na falošnú ponuku nalákať, spočíva v tom, že dobrovoľne odovzdajú svoje údaje podvodníkom. Slováci nesmú pristúpiť na to, že odovzdajú svoje platobné údaje. Škoda sa tak môže vyšplhať na taký rozsah, aký majú podvedení k dispozícii na svojom účte.

Je pravdepodobné, že v časovom horizonte niekoľkých minút prídu podvedení ľudia o všetko. 

Mohlo by Vás zaujať: Obrovský kryptopodvod: Slováci a Česi prišli desiatky miliónov. Naleteli podvodníkom

Autor:
Marek Rodák
Marek Rodák

Vyštudoval filozofiu a históriu. Počas svojho profesionálneho života skúsil viacero pozícií, od marketingu, cez učiteľa, asistenta až po zastupujúceho riaditeľa školy. Vo voľnom čase sa venuje kryptomenám. Píše od roku 2011.