Takto by malo vyzerať ideálne portfólio pre investora

  • Naučte sa, ako si vytvoriť ideálne investičné portfólio.
  • Zistite, aké aktíva si vybrať a ako ich správne diverzifikovať.
Video Takto by malo vyzerať ideálne portfólio
Takto by malo vyzerať ideálne portfólio. Zdroj: shutterstock.com/Billion Photos
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Na našom youtube kanáli Kryptomagazín SK sme zverejnili video s názvom Takto by malo vyzerať ideálne portfólio. V rozhovore s Marekom Nemkym, finančným analytikom spoločnosti XTB, sme sa dozvedeli, ako si vytvoriť najlepšie investičné portfólio a aké aktíva si vybrať pre správnu diverzifikáciu.

Marek Nemky zdôraznil, že pri tvorbe investičného portfólia je kľúčová diverzifikácia. To znamená, že by sme nemali investovať všetky naše prostriedky do jedného typu aktív, ale rozložiť ich do rôznych tried, ako sú napríklad akcie, dlhopisy či kryptomeny. Takýto prístup nám pomôže minimalizovať riziko a zároveň maximalizovať potenciálny výnos.

Finančný analytik tiež poukázal na dôležitosť určenia individuálneho rizikového profilu a investičného horizontu. Každý investor by si mal uvedomiť, aký je jeho postoj k riziku a ako dlho plánuje investovať. Od toho sa potom odvíja výber konkrétnych aktív a ich pomer v portfóliu.

98%

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Obchodovanie je riskantné a môžete pri ňom stratiť časť alebo celý investovaný kapitál. Poskytnuté informácie slúžia len na informačné a vzdelávacie účely a nepredstavujú akýkoľvek typ finančného poradenstva a/alebo investičného odporúčania.

Pri výbere akcií je dôležité zamerať sa na kvalitné spoločnosti s dobrou históriou a perspektívnou budúcnosťou. V prípade dlhopisov je dôležité zvážiť ich rating a úrokové sadzby. Komodity, ako zlato či ropa, môžu slúžiť ako zaistenie proti inflácii a volatilite na trhoch.

V neposlednom rade treba mať na pamäti, že investovanie je behom na dlhú trať. Krátkodobé výkyvy na trhoch by nás nemali odradiť od našej dlhodobej stratégie. Pravidelné investovanie a priebežné vyvažovanie portfólia nám pomôže dosiahnuť naše finančné ciele.

Pokiaľ vás táto téma zaujala, určite si pozrite celý rozhovor s Marekom Nemkym na našom youtube kanáli Kryptomagazín SK. Dozviete sa v ňom ešte viac užitočných informácií o tom, ako si vytvoriť ideálne investičné portfólio.

Autor:
Henrieta Balázsová
Henrieta Balázsová

Vyštudovala psychológiu, no nakoniec jej učaroval svet marketingu. Na vlnách kreatívy surfuje od roku 2016. Venovala sa aj redaktorskej a editorskej činnosti pre viaceré redakcie.