Švajčiarska burza: Burzy na blockchaine nahradia tradičné burzy do 10 rokov

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Podľa Thomasa Zeeba zo švajčiarskej burzy SIX nahradia digitálne burzy založené na technológii blockchain tradičné burzy do 10 rokov. 

Blockchain a burzy

„Nastávajúci systém by mohol byť úplne nahradený digitálnou burzou približne o desať rokov,” uviedol Zeeb, ktorý vedie oddelenie cenných papierov a búrz v SIC. „V okamihu, kedy makléri, banky, poisťovne a veľkí správcovia majetku skutočne uvidia výhody v podobe nákladov [na blockchain], sa veci pohnú pomerne rýchlo,” dodal Zeeb pre Reuters.

Digitálna burza SIX

Zeeb hovoril s agentúrou Reuters v súvislosti s uvedením vlastnej digitálnej burzy SIX (SDX), ktorá by mala začať fungovať v polovici roku 2019. Akonáhle budú objasnené právne otázky so švajčiarskou vládou a s finančným regulátorom krajiny (FINMA), spoločnosť ponúkne obchodovanie s vybranými akciami, nasledovanými ďalšími akciami, dlhopismi a fondmi obchodovanými na burze.

Coinbase a Binance, rivali pre tradičné burzy

Podľa Zeeba bolo rozhodnutie zahájiť digitálnu burzu vynútené rivalitou veľkých kryptografických búrz, ako je Coinbase alebo Binance. Zeeb sa domnieva, že tieto veľké kryptoburzy predstavujú veľkú hrozbu pre tradičné burzy, a dodal, že títo konkurenti by mohli celkom obísť banky alebo burzy cenných papierov.

Kryptonárod

Švajčiarsko aktívne podporuje kryptomeny a prispôsobuje svoj právny rámec potrebám tohto priemyslu v rôznych oblastiach vrátane bankovníctva.

K téme sme taktiež písali: Švajčiarsko sa chce stať kryptonárodom

V októbri vydal švajčiarsky úrad FINMA prvú licenciu kryptoinvestičnému fondu na správu kryptoaktív. Licencia mu umožní ponúkať široké spektrum produktov kolektívneho investovania, ktoré sú naviazané na Bitcoin (BTC) a na ďalšie kryptoaktíva. V novembri miestna startupová skupine SEBA Crypto AG, zameraná na vytvorenie banky ponúkajúcej služby spojené s kryptoobchodom, odhalila, že očakáva, že získa od spoločnosti FINMA bankovú licenciu v roku 2019.

Záver

Súhlasíte s tým, že digitálne burzy, založené na blockchaine, nahradia v blízkej budúcnosti tradičné burzy? Napíšte nám váš názor do komentárov alebo do diskusnej skupiny na našej FB stránke.

Zdroj: Cointelegraph.com

Tento článok je preložený z českého originálu, ktorý pre vás pripravila Denisa.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.