[PREHĽAD TRHU] Noc po prepade – Bitcoin dosiahol nové LOW, teraz je čas na retracement!

BITmarkets BITmarkets

Po každom prudkom stúpaní nakoniec nasleduje pád. A platí to aj naopak. Trh s kryptomenami včera zažil jeden z najväčších prepadov roka. Bitcoin sa dostal na nové tohtoročné minimum. Na burze Coinbase Pro sa na chvíľu dotkol ceny 5280 $. Momentálne sa na väčšine búrz pohybujeme na približnej hodnote 5500 $.

Ešte včera sa pritom Bitcoin obchodoval za 6400 $. Tak veľký dump sa vidí iba málokedy. Je teda viac než pravdepodobné, že v najbližších dňoch nastane retracement – Bitcoin získa aspoň časť hodnoty naspäť.

Pred tým, než budeme pokračovať, by som rád pripomenul, že tento článok naozaj nemožno brať ako investičné poradenstvo. Pokiaľ podľa neho budete obchodovať a prerobíte, je to iba vaša chyba. Obchodujte s rozumom podľa vlastnej stratégie, riaďte riziko vašich obchodov a poraďte sa s profesionálmi. Ak máte záujem o profesionálne technické analýzy, odporúčam navštíviť web Trading11.com. Analýzy Bitcoinu (publikované tesne po dumpe) tam nájdete hneď dve (analýza 1, analýza 2). Prehľad altcoinov BNB, ADA, NEO, LTC a TRX nájdete na tomto odkaze.

Čo nám prezradí Fibonacci indikátor?

Jedna z najstarších obchodných stratégií – Dowova Teória – hovorí, že po každom páde akcia nakoniec začne stúpať (a platí to aj naopak). Úplne v jednoduchosti, ak akcia počas pádu stratí 1000 $ svojej hodnoty, následne získa aspoň 500 $ späť. Tento pohyb je tiež známy ako 50 % retracement.

Ak za vrchol vezmeme posledné lokálne high (dosiahnuté 6. novembra – 6550 $) a za dno budeme považovať súčasné low 5280 $, môžeme cez tieto dve hodnoty natiahnuť Fibonacci indikátor (ktorý má okrem Fibo aj 50 % úroveň).

1h BTC/USD - Coinbase Pro

1h BTC/USD – Coinbase Pro

Chcete sa naučiť obchodovať Fibonacciho retracement? V tomto článku nájdete jednoduchý návod aj s príkladmi.

Môžeme si všimnúť, že Bitcoin po dosiahnutí dna začal relatívne rýchlo stúpať a zareagoval hneď na prvú Fibo úroveň ~5580 $ – 23,6 % retracement.

Teraz môže nastať druhá fáza dumpu, počas ktorej by Bitcoin mohol klesnúť až pod 5000 $. Na túto možnosť nesmieme zabúdať! Každopádne, je tiež možné, že pred ďalším výraznejším pohybom budeme nejaký čas konsolidovať. Počas tejto konsolidácie by sme mohli dosiahnuť 38 % Fibo úroveň – 5750 $, a snáď aj 50 % retracement 5920 $.

Pre ďalší pohyb smerom hore by Bitcoin musel preraziť psychologickú hranicu 6000 $, čo sa momentálne nejaví ako veľmi pravdepodobné. Z dlhodobého hľadiska klesáme, a to sa za celý rok nezmenilo. Je však super, že obdobie nízkej volatility sa konečne chýli ku koncu!

P.S.: Pri obchodovaní nikdy nepoužívajte iba jeden indikátor. Analýza (vyššie) vychádza z analýz obchodníkov z Trading11 a nie sú v nej zakreslené všetky technické úrovne, trendlines a indikátory, ktoré boli reálne použité.

Čo čítať ďalej?

O pár hodín nastane Bitcoin Cash hard-fork! Nenechajte si to ujsť a prečítajte si podrobný rozbor okolností, ktoré k nemu viedli.

Rozdelenie Bitcoin Cash blockchainu už zajtra! – všetko o zajtrajšom hard-forku

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY: