Sumy 13. dôchodkov na rok 2024 sú známe. Pozrite sa, koľko dostanete (PREHĽAD)

  • Sumy trinásteho dôchodku budú zodpovedať priemernej mesačnej výške jednotlivých druhov dôchodkov
  • Takto vyzerajú konkrétne sumy
Ekonomika Sumy 13. dôchodkov na rok 2024 sú známe
Sumy 13. dôchodkov na rok 2024 sú známe. Zdroj: Unsplash/Nima Sarram, Roman Wimmers
BITmarkets BITmarkets

V decembri 2024 slovenskí poberatelia dôchodkov dostanú nový plnohodnotný trinásty dôchodok. Jeho výška však bude v porovnaní s minulžmi rokmi vyššia. Ako uvádza Sociálna poisťovňa na svojom webe, parlament schválil novelu zákona o sociálnom poistení, podľa ktorej bude 13. dôchodok novou dôchodkovou dávkou.

Aktuálne sú známe aj konkrétne sumy, ktoré poberatelia konkrétnych dôchodkových dávok na konci tohto roka dostanú.

13. dôchodky

„Dôchodcovia dostanú po novom vyššie sumy 13. dôchodku v závislosti od toho, aký druh dôchodku poberajú, najmenej však 300 eur. O 13. dôchodok nemusia žiadať, Sociálna poisťovňa ho vyplatí v ich výplatnom termíne v decembri 2024 automaticky spolu s dôchodkom. O 13. dôchodku pritom nebude vyhotovovať osobitné rozhodnutie,” píše Sociálna poisťovňa.

Nárok na trinásty dôchodok a jeho vyplatenie v decembri 2024 bude mať osoba, ktorá má v tomto mesiaci nárok na starobný, predčasný starobný, invalidný, vdovský, vdovecký, sirotský alebo sociálny dôchodok.

98%

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Obchodovanie je riskantné a môžete pri ňom stratiť časť alebo celý investovaný kapitál. Poskytnuté informácie slúžia len na informačné a vzdelávacie účely a nepredstavujú akýkoľvek typ finančného poradenstva a/alebo investičného odporúčania.

V akej výške bude 13. dôchodok v roku 2024?

Späť
Strana 1/2Ďalej
Autor:
Karina Daráková
Karina Daráková

Karina Daráková pochádza spod Tatier a vyštudovala žurnalistiku na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre. V minulosti pôsobila v Novom Čase a na pozícii vedúcej domáceho spravodajstva v Startitup. V Kryptomagazine sa venuje ekonomickým a realitným témam.