Státisíce bitcoinov zmizlo z búrz. Čo sa deje?

Kategorie: Bitcoin, Novinky
Bitcoin mizne z búrz
Bitcoin mizne z búrz. Zdroj: shutterstock.com/riopatuca

Na obchodných platformách je z roka na rok menej bitcoinov. Len počas posledných 3 rokov došlo k výraznému poklesu zostatkov najväčšej kryptomeny na svete na centralizovaných burzách. Podľa správy News Bitcoin odišlo z búrz za 3 roky až neuveriteľných 804 000 BTC v hodnote 20,79 miliárd dolárov.

Bitcoin mizne z búrz

Trend odlivu bitcoinov z búrz začal v marci 2020 a dodnes sa neobrátil. Práve naopak, tempo odlivu čoraz viac narastá, keďže len za posledné 3 mesiace odišlo z búrz až 184 000 BTC v hodnote 4,75 miliardy dolárov. Prispel k tomu krach burzy FTX, ale aj ďalších popredných kryptomenových spoločností.

Na základe údajov z Glassnode môžeme vidieť, že na konci augusta tohto roku bolo na burzách približne 2 262 233 BTC, zatiaľ čo v marci 2020 ich bolo až 3 174 000 BTC. Ide o pokles viac ako 911 000 BTC len počas 3 a pol roka. Tento trend je zaujímavý aj vďaka tomu, že bitcoinov je v obehu stále viac, no napriek tomu na burzách je ich menej.

Bitcoin: zostatky na burzách

Bitcoin: zostatky na burzách. Zdroj: Glassnode

V percentuálnom vyjadrení klesol podiel bitcoinov na burzách od marca 2020 z hodnoty 17,54 % na súčasných 11,61 %. To znamená, že čoraz menej držiteľov bitcoinu je ochotných držať bitcoin na burzovej peňaženke. A zďaleka nie je dôvodom iba krach burzy FTX. Čoraz viac investorov si totiž uvedomuje, že na burze nie sú majiteľmi kryptomien, keďže nevlastnia súkromné kľúče. Okrem toho, držanie kryptomien na burze podlieha riziku hackovania a podvodov, čo na hardvérovej peňaženke nie je možné.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Čo to pre trh znamená?

Aj keď sa na prvé počutie môže zdať, že obrovský odliv bitcoinov z búrz je pre trh negatívny signál, opak je pravdou. Držanie bitcoinov mimo burzy hovorí o tom, že adopcia rastie a pochopenie kryptomien narastá. Na druhej strane môžu mať niektoré menšie burzy v budúcnosti problém s likviditou.

Je pravdepodobné, že najbližšie roky sa iného trendu nedočkáme. Samozrejme nastanú obdobia, keď burzy zaznamenajú čisté prílevy BTC, no z dlhodobého hľadiska skôr budú čeliť odlivom. Zdá sa, že obdobie najväčšej slávy majú online obchodné platformy už za sebou a čoraz viac investorov uchováva digitálne meny vo vlastnej réžii.

Mohlo by ťa zaujímať: Táto dôležitá udalosť na bitcoine údajne spôsobí nárast ceny až na 400 000 dolárov

Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku.