Inštitúcie a kryptomeny v roku 2023
Inštitúcie a kryptomeny v roku 2023. Zdroj: Shutterstock.com/Billion Photos

Úderom polnoci začal rok 2019. Nebo sa zafarbilo žiarou ohňostrojov a ľudia na celom svete si postupne pripili na šťastie, zdravie a bohatstvo v novom roku. Dnešný deň je pre mnohých z nás niečím mimoriadny. Snažíme sa tráviť čas s rodinou, robiť všetko ako najlepšie sa dá a mať sa jednoducho skvelo. Všetko musí byť úžasné, pretože ako sa hovorí: „ako na Nový rok, tak po celý rok.” Tento článok sa bude občas rýmovať, pretože tak sa dá lepšie žartovať. A s humorom sa vykračuje lepšie, čo vedel i sám dobrý vojak Švejk.

Nový rok 2019

Zostaňme ešte chvíľu pri ľudových pranostikách a tradíciách. Samozrejme by sme mali mať doma čisto, teplo a voňavo, zahrnúť bozkami svoju drahou polovičku a večer s ňou zaľahnúť do čistej prezlečenej postele.

Na Nový rok na seba musíme byť mimoriadne dobrí, milí a postarať sa, aby sa nám nepríjemnosti vyhli. Skrátka, v tento deň, splniť si svoj sen.

Máte vyprané a upratané?

Na Nový rok by nemalo visieť prádlo, inak by vám mohlo uletieť šťastie. Drsnejší variant tejto pranostiky/povery hovorí, že keby na Nový rok viselo prádlo, visel by niekto blízky. Samozrejme je to málo pravdepodobné, napriek tomu ide o nevinný zvyk, ktorý by nemal byť problém dodržať.

Keď je doma voňavo a prádlo nikde nevisí, iste sa vám smola na päty nezavesí      (ani vás nikto nikam neobesí).

Slepačí úlet?

Že bola včerajšia noc jeden veľký úlet? Tak to si určite dajte dobrý pozor na to, čo vám dnes (ne)zakikiríka na tanieri.Aj také novoroční kuriatko by totiž mohlo odletieť a so sebou si odniesť vaše šťastie. Na Nový rok sa z tohoto dôvodu nesmie podávať žiadna hydina.

Všetko, čo gága, kvoká alebo kotkodáka a má perie, radšej vôbec nepúšťajte do dverí.

Chcete byť bohatí? Nezabudnite na šošovicu!

Je to tak, bohatstvo a peniaze vám zaručene prinesie konzumácia šošovicovej polievky s mrkvou nakrájanou na kolieska. A v zásade platí, že tanier akéhokoľvek okrúhleho jedla v dnešný deň vám v celom novom roku prinesie bohatstvo a peniaze. Je to milá tradícia a určite nikomu neuškodí. Samozrejme sa pri jedle okrúhlych vecí, pripomínajúcich mince, nezabudnite poriadne sústrediť na to, ako zbohatnete.

Za porciu šošovice, okrúhlej ako minca, prineste hrsť kvetov svojej drahej maminke, nebo manželke,

…prinesie vám totiž v novom roku peniaze. Teda, ta šošovica. Manželka možno tiež, ale s istotou to neviem. Tak aby nedošlo k nejakému nedorozumeniu.

Kryptopranostika?

Samozrejme by sme tu radi zaradili nejakú tú novoročnú pranostiku zo sveta kryptomien. Momentálne máme veľmi lacné kryptomeny, ktoré od svojho ATH stratili viac ako 80 % zo svojej vtedajšej ceny. Možno by nebolo od veci si niečo málo nakúpiť, ale neberte nás prosím za slovo. Radíme vám iba kamarátsky, nie ako finančný poradca. Keď sa tu o rok zídeme, spoločne si overíme, či platí nasledujúce pravidlo:

Keď sú na Nový rok k v ponuke lacné kryptomeny, budete do roka a do dňa radi, že ste si ich nakúpili.

Novoročné želanie

Najkrajším zvykom je však novoročné želanie. V tento deň sme na seba všetci veľmi milí a prajeme si vzájomne iba to najlepšie. Dobre sa teda najedzte okrúhlych vecí, užite si tento sviatočný novoročný deň a nezabudnite, že ani to najzložitejšie novoročné predsavzatie nie je nemožné dodržať. Ale najprv sa dobre uistite, že to skutočne chcete.

Veľa peňazí, šťastie, zdravie a hlavne, nech sa máte radi! Za celý náš tým, vám praje váš Kryptomagazín.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Tento článok je preložený z originálu, ktorý pre český Kryptomagazin napísal Kytka