[SPRÁVY] Wozniak: Ethereum je ako Apple – Čína identifikovala 421 podvodných kryptomien

BITmarkets BITmarkets

Wozniak: Ethereum je ako Apple a jedného dňa môže mať rovnaký vplyv – Čína identifikovala 421 podvodných kryptomien – BNB coin prudko rastie – ZCash rastie pred zalistovaním na Gemini – Úrady v Severnej Amerike vyšetrujú podvodné kryptomeny – Prvá kryptoburza len pre inštitucionálnych investorov – CoinGate ponúka LN vysporiadanie pre BTC – Coinbase a ivyKoin sa snažia získať bankové licencie – Argentínska banka umožňuje zahraničné prevody prostredníctvom BTC – EP vydal rezolúciu podporujúcu technológiu blockchainu – Centrálna banka Británie skúma možnosť centrálnej digitálnej meny – Nórska centrálna banka zvažuje vlastnú kryptomenu – Irán a Rusko zvažujú používanie kryptomien, aby sa vyhli medzinárodným sankciám

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravila Denisa.

Správa dňa

Steve Wozniak behom technologickej konferencie WeAreDevelopers vo Viedni porovnával Ethereum platformu s Apple. Vyjadril sa, že Ethereum by sa jedného dňa mohlo stať rovnako vplyvné. Počas svojho vystúpenia na konferencii popisoval Wozniak nadšene Ethereum ako platformu, ktorá je podobná platforme Apple. Povedal, že v dlhodobom horizonte môže byť ETH rovnako dôležité. Cointelegraph.com (v EN)

Čínsky úrad pre analýzu finančných rizík na internete (IFCERT) vydal prehlásenie, v ktorom sú podrobne popísané bežné podvody v oblasti kryptomien a tiež podvodné platformy digitálnych aktív. IFCERT tiež počas vyšetrovania objavil celkom 421 digitálnych mien, ktoré vykazujú atribúty podvodného obchodného modelu. Úrad tvrdí, že väčšina z týchto platforiem je umiestnená na zahraničných serveroch, takže je náročné vystopovať ich umiestnenie. CCN.com (v EN)

Kryptomeny a ICO

Cena Binance coinu (BNB) zaznamenala v piatok dvojciferný nárast. Stalo sa tak po tom, čo jeho emitent, gigant Binance, oznámil, že zdvojnásobuje referenčnú províziu pre užívateľov s veľkým počtom BNB. CCN.com (v EN)

Písali sme tiež: Binance zdvojnásobuje províziu

Zcash, 21. najväčšia kryptomena s trhovým limitom vo výške viac než 1,4 miliardy USD, tento týždeň vyskočila o viac než 50%. Dôvodom bola správa, že budúci týždeň bude zalistovaná na burzu Gemini. CCN.com (v EN)

Severoamerická asociácia správcov cenných papierov (NASAA) oznámila koordinované vyšetrovanie podvodných kryptomien. Vyšetrovanie pod názvom Cryptosweep začalo 1. mája a viedlo už k takmer 70 samostatným vyšetrovaniam a 35 opatreniam v oblasti presadzovania práva. Ethnews.com (v EN)

Burzy

Britský operátor pre platobné transakcie LMAX oznámil, že otvára vlastnú kryptoburzu, určenú výhradne pre banky, investičné fondy a ďalších inštitucionálnych investorov. Londýnska spoločnosť oznámila, že nová platforma – s názvom LMAX Digital – je „prvou fyzickou kryptoburzou, určenou iba pre inštitucionálnych klientov.” Vedenie verí, že nová platforma by mohla pomôcť s legitimizáciou priemyslu v očiach finančných inštitúcií. CCN.com (v EN)

Litovská platobná brána CoinGate sa stala jednou z prvých platforiem, ktoré ponúkajú vysporiadanie pomocou Lightning Network (LN) pre Bitcoin. Bitcoinist.com (v EN)

Mohlo by vás zaujímať: Lightning Network môže zmeniť celosvetový obchod

Wall Street Journal (WSJ) 18. mája uviedol, že dvaja hlavní hráči na trhu s kryptomenami, Coinbase a ivyKoin, sa pokúšajú dohodnúť s vládnymi regulačnými orgánmi na získaní bankových licencií za účelom rozšírenia ponuky produktov. Coinidol.com (v EN)

Biznis

Argentínska banka Argentina Banco Masventas umožní zákazníkom posielať platby pomocou Bitcoinu. Banka bude klientom túto možnosť ponúkať ako alternatívu k transakciám SWIFT. Coindesk.com (v EN)

Britská centrálna banka Bank of England vydala pracovný dokument, v ktorom sú uvedené rôzne scenáre možných rizík a problémov finančnej stability digitálnych mien centrálnej banky. Cointelegraph.com (v EN)

Nórska banka Norges Bank uvažuje o vývoji vlastnej digitálnej meny ako doplnku k hotovosti, aby „zaistila dôveru v peniaze a peňažný systém”. Cointelegraph.com (v EN)

Irán a Rusko by mohli začať používať kryptomeny, aby sa vyhli medzinárodným sankciám, informoval ruský spravodajský portál RBC. Cointelegraph.com (v EN)

Naše najnovšie video. Budeme radi, ak sa prihlásite na odber videí na našom YouTube kanáli:

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie i na Instagrame a Twitteri.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.