Švajčiarska burza prináša krypto do centra globálneho finančného priemyslu • Platobná sieť Ripple prekonáva konkurentov • Zločinci ťažia 4,4 percenta Monera, je to menej ako sa predpokladalo • Predseda Miller Value Partners verí Bitcoinu, nie však Ripple • EBA odporúča EU aby posúdila spoločný prístup ku kryptomenám

Švajčiarska burza prináša krypto do centra globálneho finančného priemyslu

Six Digital Exchange (SDX), nová kryptoburza švajčiarskej hlavnej burzy SIX, plánuje ponúkať end-to-end obchodovanie, zúčtovanie a správu digitálnych aktív. Spustiť ju plánujú v polovici roka 2019.

V novembri Thomas Zeeb, vedúci cenných papierov a burzy v SIX, povedal agentúre Reuters, že nová burza bude spočiatku fungovať paralelne s existujúcou burzou a očakáva, že existujúci systém bude úplne nahradený digitálnou burzou za približne 10 rokov. V nedávnom rozhovore, ktorý uverejnil SIX, Zeeb zdôrazňuje ďalekosiahly potenciál SDX a verí, že tento priemysel sa bude transformovať:

“Máme dobrú pozíciu na vybudovanie mosta medzi existujúcou a novou infraštruktúrou. Našli sme obrovskú príležitosť, aby sme využili a ďalej posilnili hodnotu značky SIX, ako aj značku Švajčiarska. SDX má potenciál postaviť Švajčiarsko do centra digitálnej budúcnosti globálneho finančného priemyslu. “

Viac sa dočítate tu: https://dailyhodl.com/ (v AJ)

Platobná sieť Ripple prekonáva konkurentov

Banco Santander hovorí, že aplikácia One Pay FX, ktorá je založená na Ripple, poskytuje svojim zákazníkom možnosť odosielať cezhraničné transakcie oveľa rýchlejšie ako konkurencia.

Na konferencii Santander International Banking v Madride výkonná predsedníčka Ana Botínová zdôraznila výkonnosť novej aplikácie pre mobilné platby, ktoré prebiehajú na softvérovom riešení xCurrent spoločnosti Ripple:

“V Spojenom kráľovstve a kontinentálnej Európe môžete vykonávať transfery v reálnom čase. A môžete skutočne urobiť Poľsko, Brazíliu a Čile – cez Santander – za rovnaké náklady ako Transferwise.”

Pritom okamžité platby spracované prostredníctvom TransferWise sa na porovnanie poskytujú iba v rámci Spojeného kráľovstva. Viac sa dočítate tu: https://dailyhodl.com/ (v AJ)

Tip redakcie: Nakoniec sme mali pravdu – formácia Bart dokončená!

Zločinci ťažia 4,4 percenta Monera, je to menej ako sa predpokladalo

Výskumníci z univerzity King’s College v Londýne a univerzity Carlosa III. v Madride v Španielsku analyzovali obrovské množstvo malvéru v priebehu dvanásťročného obdobia. Autori Sergio Pastrana a Guillermo Suarez-Tangil potvrdili:

“Vykonali sme doteraz najrozsiahlejšie meranie krypto-mining malvéru a analyzovali sme približne 4,4 milióna malvérov.”

Podľa ich výpočtov je malvérom vyťažených okolo 4,36 percenta Monera, ktoré je aj naďalej obľúbeným cieľom pre nezákonné ťažobné činnosti. Tento údaj je nižší oproti zhruba 5 percentám uvedeným ako odhad v predchádzajúcom výskume z júna 2018. Viac sa dočítate tu: https://cointelegraph.com/ (v AJ)

Predseda Miller Value Partners verí Bitcoinu, nie však Ripple

V rozhovore pre CNBC z 9. januára povedal Bill Miller, CEO Miller Value Partners (MVP), ktorého fond začal kupovať Bitcoin v roku 2014, že odvtedy presunuli držané Bitcoiny a Bitcoin Cash do samostatného fondu:

“Ponechali sme si spolu asi desať percent v Bitcoin a Bitcoin Cash a ostatných 90 percent je teraz v samostatnom fonde. Partneri sa môžu rozhodnúť, čo s nimi robiť.”

Napriek tomu, že rok 2018 sa stal pre hedžové fondy notoricky náročným, mnohí sa snažili prečkať trvajúci medvedí trh naprieč kryptomenami v nádeji na prílev inštitucionálnej aktivity v nadchádzajúcom roku. Tento príliv má začať niekedy na začiatku roka 2019, so spustením platformy Intercontinental Exchange’s Bakkt, ktorá bude ponúkať fyzicky dodávané Bitcoin futures.

Miller však spochybňuje transparentnosť projektu súvisiaceho so spoločnosťou Ripple. Hovorí, že niečo ako Ripple je prehnané. Viac sa dočítate tu: https://bitcoinist.com/ (v AJ)

EBA odporúča EU aby posúdila spoločný prístup ku kryptomenám

European Banking Authority (EBA), regulačná agentúra Európskej únie, uverejnila svoje hodnotenie uplatňovania práva EÚ voči kryptomenám. V správe zverejnenej 9. januára EBA skúma uplatňovanie platných právnych predpisov EÚ v oblasti bankovníctva, platieb, elektronických peňazí, prania špinavých peňazí, ako aj kryptoaktív.

Správa hovorí, že súčasná relatívne nízka úroveň činnosti v súvislosti s kryptoaktívami nevytvára riziko pre finančnú stabilitu EU. Agentúra však tiež zistila, že činnosti zahŕňajúce kryptoaktíva zvyčajne nepatria do rozsahu pôsobnosti bankového systému EÚ. Domnieva sa, že to spôsobuje riziká pre spotrebiteľov, ktorým sa nevenuje dostatočná pozornosť na úrovni EÚ. Je to jeden z dôvodov, prečo EBA odporúča Európskej komisii, aby zvážila spoločný prístup ku kryptomenám. Viac sa dočítate tu: https://news.bitcoin.com/ (v AJ)

Čítajte ďalej:

Francúzsko v problémoch – protesty môžu spôsobiť bank run ale aj pád eura

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance