[Správy] Príde vôbec niekedy Altcoin sezóna? – Blíži sa ďalšie stretnutie Federal Reserve – čo nám môže priniesť?

Kvakomat PC bannerBitmarkets

Príde vôbec niekedy Altcoin sezóna? Tri dôvody, prečo cena Bitcoinu náhle vystrelila o 1 000 dolárov. Burundi: Obchodovanie s kryptomenami je nezákonné! Britská libra zažila rast po prešľape Borisa Johnsona. Milionári vo veľkom hromadia cash – pripravujú sa na krízu? Blíži sa ďalšie stretnutie Federal Reserve – čo nám môže priniesť?

Príde vôbec niekedy Altcoin sezóna?

Nadšenci kryptomien a najmä ľudia, čo pokúpili kadejaké altcoiny počas bullrunu 2017, pravdepodobne netrpezlivo čakajú na to, kedy altcoiny začnú opäť výrazne rásť. Avšak Bitcoin a jeho dominancia na trhu nám aj v posledných dňoch dokazuje, že sezóna altov nemusí prísť tak skoro. Dokonca sa šíria názory, že nemusí prísť vôbec, a to z jednoduchého dôvodu. Aj keby sa začal najbližší bullrun a inštitúcie by sa vo veľkom pridali, všetka pozornosť bude upriamená najmä na Bitcoin. Podporuje to niekoľko prieskumov, ktoré jednoznačne potvrdzujú záujem inštitúcií výhradne o Bitcoin. Altcoiny na čele s Ethereom a Ripplom tak môžu mať pred sebou veľmi ťažkú situáciu, aby obhájili svoju situáciu na trhoch.

Viac o tejto správe sa dočítate, ak kliknete na nasledujúci link: cryptobriefing.com

Tri dôvody, prečo cena Bitcoinu náhle vystrelila o 1 000 dolárov

Pohyb 1 000 dolárov smerom hore na cene Bitcoinu ste si určite všimli. Ak sa pravidelne informujete o cene kryptomien, alebo ak obchodujete, tak takáto správa vám určite neunikla. Avšak čo spôsobilo tento náhly rast na cene Bitcoinu? Samozrejme, s určitosťou to povedať nevieme, ale tieto tri novinky mohli určite pomôcť potlačiť cenu hore. Prvou sú nové deriváty od Bitfinexu a Binance. Iba pred nedávnom obe burzy predstavili pomerne zaujímavé kryptomenové deriváty, ktoré mohli znamenať prílev financií do BTC. Druhou správou je očakávané spustenie platformy Bakkt, ktorá môže 23. septembra zmeniť naozaj celý kryptomenový trh. A ako to už býva zvykom, tak treťou možnosťou je Tether, ktorý do obehu opäť poslal nové USDT tokeny (konkrétne 7 miliónov USDT).

Ak vás zaujímajú tieto správy detailnejšie, tak kliknite na náš odkaz tu: kryptomagazin.sk

Burundi: Obchodovanie s kryptomenami je nezákonné!

No a opäť nám pribudol štát, v ktorom bude nelegálne obchodovanie s Bitcoinom alebo s inými kryptomenami. Je ním stredoafrické Burundi, ktoré dnes vyhlásilo, že akékoľvek narábanie s kryptomenami bude trestné a nezákonné. Pridalo sa tak k Egyptu, Alžírsku a Maroku (spomedzi afrických štátov), kde je tiež nelegálne obchodovanie s kryptomenami. Šéf hlavnej centrálnej banky Burundi reagoval so slovami, že samotní občania štátu mali požadovať takýto krok. Malo sa tak stať z dôvodu nenávratného stratenia financií prostredníctvom kryptomien práve občanov, ktorí sa takto domáhali akejsi ochrany.

Pre viac informácií o tejto negatívnej správe neváhajte kliknúť na nasledujúci link: news.u.today

Britská libra zažila rast po prešľape Borisa Johnsona

Ak aktívne sledujete situáciu okolo Brexitu (čo by ste určite mali), tak ste postrehli, že aktuálnemu britskému premiérovi Borisovi Johnsonovi sa akosi rozpadá jeho plán o tvrdom Brexite. Čím ďalej, tým viac poslancov sa začína ozývať s myšlienkami, že takto to ďalej nepôjde a že Británia by tvrdý Brexit neustála. Parlament sa preto rozhodol konať a podarilo sa mu vďaka väčšine poslancov odstaviť Borisa Johnsona na „vedľajšiu koľaj”. No a trhy na to reagovali veľmi pozitívne. Britská libra sa vďaka tomuto počinu dostala na týždenne maximum, keď narástla z hodnoty 1.2084 doláru na 1.222 doláru.

Viac o Brexite sa dočítate, ak kliknete na tento link: marketwatch.com

Milionári vo veľkom hromadia cash – pripravujú sa na krízu?

Nezvyčajné správanie na trhoch so sebou vždy prináša podozrenie. Čo ak vie druhá strana viac ako ja? Čo ak sa niečo chystá a ja nebudem pripravený? No a presne takéto otázky môže vyvolávať aktuálne správanie skupiny HNWI (high-net worth individuals). Ide o ľudí, ktorých hodnota majetku je aspoň jeden milión dolárov. A práve táto skupina ľudí sa podľa rôznych prieskumov aktuálne snaží akumulovať čo najviac „cashu”. Prečo to ale robia? Snažia sa tak bojovať proti neistote na trhoch? Alebo si myslia, že príde kríza a snažia sa na ňu pripraviť prostredníctvom takýchto opatrení?

Odpovede aj na tieto otázky môžete nájsť v našom článku, ktorý nájdete tu.

Blíži sa ďalšie stretnutie Federal Reserve – čo nám môže priniesť?

Pri poslednom stretnutí FEDu boli úrokové miery znížené o 0,25 %. Jay Powell, ako hlavný predstaviteľ FEDu, však uviedol, že ide o jednorazové zníženie, ktoré by sa tak skoro nemalo opakovať. Avšak podľa rôznych analytikov a ekonómov by malo prísť nielen k opätovnému zníženiu, tentokrát by malo ísť o zníženie až o 0,5 %. Neil Dutta, hlavný ekonóm spoločnosti Renaissance Macro, si myslí, že agresívne zníženie úrokových mien by sa malo udiať už pri najbližšom zasadnutí Federal Reserve. To nás čaká o dva týždne a môže opäť priniesť rozruch na finančných trhoch.

Viac o tejto správe sa dočítate, ak si pozriete nasledujúci link: finance.yahoo.com

Čo čítať ďalej?

TOP 5 Najviac očakávaných hier, na ktoré sa môžeme tešiť v septembri

txbKvakomat mobil
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.