TOP 5 Najviac očakávaných hier, na ktoré sa môžeme tešiť v septembri

0

Tento mesiac bude naozaj nabitý TOP hernými novinkami. September býva každým rokom jedným z atraktívnych mesiacov, kedy herné spoločnosti vytiahnu svoje tromfy. A na čo sa môžeme tešiť? Asi najočakávanejšou hrou bude nové Borderlands 3, ale za zmienku stoja aj ďalšie tituly. A ktorých Top 5 to bude? To sa dočítate nižšie.

Borderlands 3

Fanúšikovia žánru looter shooter majú tento rok naozaj radosť. Po The Division 2, Anthem, či po ohlásení expanzie Shadowkeep do Destiny 2, na ktoré sa môžu tešiť už v októbri, vychádza ďalšia bomba. A to Borderlands 3. Okrem výraznej štylizácie, humoru a veľkého množstva zbraní tvorcovia výrazne vylepšili tzv. gunplay, teda pocit zo streľby. Skrátka, stále dokáže zabaviť na x-hodín.

Borderlands 3 vychádza 13. septembra na PC, PlayStation 4 a Xbox One. K dispozícii bude aj na Google Stadia.

Gears 5

Po niekoľkých rokoch sa predstavuje nový diel zo série Gears of War, ktorý nadväzuje na predchádzajúce dianie z Gears of War 4. Hlavnú úlohu preberá Kait Diaz, ktorá sa „sťahuje“ do ústrania, aby odhalila svoju spojitosť s nepriateľom. Kampaň sa bude dať hrať až v troch online alebo klasicky na rozdelenej obrazovke.

Gears 5 vychádza 10. septembra na PC, Xbox One (s ultimátnou edíciou alebo predplatným možno hrať o 4 dni skôr). 

Greedfall

Tvorcovia hier Bound by Flame či The Technomancer prichádzajú s ďalšou super hrou. Tá sa odohráva na tajomnom ostrove, na ktorom sa ukrýva liek, ktorý má zachrániť znečistený a preľudnený starý svet. Čo sa týka vizuálneho spracovania, tvorcovia sa inšpirujú architektúrou, oblečením i zbraňami sedemnásteho storočia v Európe. Hra by pritom mala akcentovať dôležitosť volieb a rôznych frakcií.

Greedfall vychádza 10. septembra na PC, PlayStation 4 a Xbox One. 

Mohlo by vás zaujímať: Pozrite sa, ako Bugatti Chiron takmer prekonalo 500 km/h

The Surge 2

Ubehli 2 roky od prvého vydania The Surge, ktoré sa celkom vydarilo. Dvojka má stavať na rovnakých základoch, teda náročných súbojoch so zameriavaním rôznych častí oponentov. Zároveň však prinesie atraktívnejšie mestské prostredie a z pohľadu mechanizmov pôjde viac do hĺbky. Typov zbraní je dvojnásobok, nový je zasa systém na blokovanie úderov.

The Surge 2 vychádza 24. septembra na PC, PlayStation 4 a Xbox One. 

The Legend of Zelda: Link’s Awakening

Posledným z Top 5 je remake viac ako 25 rokov starého kúska The Legend of Zelda: Link’s Awakening, ktorý si niektorí z nás môžu pamätať ešte z GameBoy. Vyzerá očarujúco a rovnako dobre sa aj hrá. Príbeh sa odohráva na ostrove Koholint, z ktorého musí Link utiecť. Budeme sa pohybovať v otvorenom svete, bojovať a samozrejme riešiť rôzne hádanky.

The Legend of Zelda: Link’s Awakening vychádza 20. septembra na Switch. 

Čo čítať ďalej?

[Herné novinky] – Nový Resident Evil, vo FIFA 20 nebude česká liga a veľa ďalšieho

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Radek C.

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of