[Správy] Príde ďalší Bull Run – CEO Binance je si tým istý • Nový blockchain telefón FINNEY je v predaji za 999 USD…

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Príde ďalší Bull Run – CEO Binance je si tým istý • SIRIN LABS uviedli na trh blockchain telefón FINNEY • Nové regulácie v Malajzii začnú platiť v 1. kvartáli 2019 • Spoločnosť Sapphire vstupuje na GPU mining trh • Blockchain zvýši efektivitu obchodovania s ropou

Príde ďalší Bull Run – CEO Binance je si tým istý

Držitelia Bitcoinu a ďalších kryptomien čakajú celý rok na Bull Run. Dúfajú, že ceny BTC dosiahnu alebo prekročia svoju najvyššiu úroveň 20 000 dolárov tak, ako minulý rok. To sa však zatiaľ nestalo.

Changpeng Zhao, generálny riaditeľ Binance, najväčšej kryptoburzy na svete, s prezývkou CZ, uviedol, že kryptoobchod na Binance klesol o 90%. Je to obrovské číslo. CZ si je však istý, že kryptotrh je zdravý. Povedal, že nakoniec nastane ďalší Bull Run. Dodal, že hoci si nie je istý aká udalosť to naštartuje, je si istý, že k tomu dôjde.

Toto bolo porovnanie s najvyššími objemami obchodov, ktoré zaznamenali v januári. Odvtedy zaznamenala Binance len desatinu z týchto objemov. Avšak v porovnaní s približne dvoma rokmi sú objemy pomerne obrovské. CZ dodal, že podnikanie funguje dobre a stále dosahujú zisk. Viac sa dočítate tu: https://www.livebitcoinnews.com/ (v AJ)

SIRIN LABS uviedli na trh blockchain telefón FINNEY

Telefón s cenou 999 USD je prvý svojho druhu, integrujúci blockchain technológiu do svojho jadra tak, aby jeho používatelia mohli bezpečne používať blockchain produkty. Telefón funguje na platforme SirinOS, ktorá je odnožou Androidu s výslovným zámerom hlbšie integrovať možnosti blockchainu a dApp. Využíva sekundárnu obrazovku nazvanú ”safe screen”, ktorá má rozmer dva palce a umožňuje používateľovi bezpečne pristupovať k vstavanej cold peňaženke.

V očakávaní spustenia SirinOS, telefónu FINNEY a obchodov, ktoré boli rozbehnuté, je už niekoľko rokov na viacerých burzách k dispozícii token SRN. Je prezentovaný ako token, ktorý slúži ako základný kameň prezentovaného ekosystému. Viac sa dočítate tu: https://www.ccn.com/ (v AJ)

Nové regulácie v Malajzii začnú platiť v 1. kvartáli 2019

Malajský minister financií Lim Guan Eng odhalil, že v prvom kvartáli 2019 nadobudne účinnosť nový súbor komplexných nariadení, ktorými sa riadi činnosť kryptobúrz a ICO. Nové nariadenia sú súčasťou úsilia Malajskej komisie pre cenné papiere (SC), ktorá má katalyzovať rast alternatívneho získavania finančných prostriedkov a investícií do nových tried aktív.

Vyhlásil, že systém spoločne vyvinutý Bankou Negara Malaysia (centrálna banka krajiny) a SC má slúžiť ako komplexný regulačný rámec pre všetkých účastníkov krypto priemyslu. Lim tiež poznamenal, že v atmosfére podozrenia bola ochrana spotrebiteľa prioritou pri rozhodovaní. Povedal:

“Hoci niektoré strany môžu byť stále skeptické voči tomuto priestoru, nemožno pochybovať o tom, že potrebujeme vhodné predpisy, ktoré by mali byť zavedené a presadzované s cieľom chrániť záujem investorov.”

Viac sa dočítate tu: https://www.ccn.com/ (v AJ)

Spoločnosť Sapphire vstupuje na GPU mining trh

Napriek tomu že slabý dopyt zo strany minerov bol jedným z vedúcich faktorov, ktorý prispel k poklesu tržieb výrobcov grafických kariet, ako sú Asus a Gigabyte, Na trh GPU ASSIC vstupuje nový hráč. Je to spoločnosť Sapphire Technology, jeden z najväčších dodávateľov grafických kariet založených na procesore AMD na svete.

Vstupuje do miningu so systémom INCA CS-14, ktorý obsahuje 14 RX 470 GPU a je dodávaný s operačným systémom Linux a ťažobným softvérom. Očakávaný výkon je 410 MH/s, pričom spotreba energie bude približne 1 950 wattov.

Rozhodnutie spoločnosti Sapphire vstúpiť do biznisu v oblasti mining hardvéru je prekvapujúcim dôkazom dôvery v budúci rast odvetvia. Viac sa dočítate tu: https://news.bitcoin.com/ (v AJ)

Blockchain zvýši efektivitu obchodovania s ropou

Ropný priemysel je najnovšou oblasťou v ktorej sa začína uplatňovať blockchain. Na digitalizáciu obchodných operácií sa používa londýnska platforma. Vakt, platforma so sídlom v Londýne, sa usiluje o revolúciu v tomto odvetví tým, že umožní zúčastneným firmám vykonávať svoju činnosť na platforme blockchainu v reálnom čase. Projekt zahŕňa niektoré veľké mená z ropného priemyslu, vrátane BP a Royal Dutch Shell. Okrem toho jeden z jeho akcionárov, spoločnosť Gunvor Group, je globálny obchodník s komoditami.

Firmy budú súčasťou viac digitalizovaného centralizovaného obchodného modelu, ktorý drasticky zníži administratívnu záťaž týchto obchodov. Táto iniciatíva zahŕňa aj komgo platformu so sídlom v Ženeve, ktorá bude pomáhať projektu na finančnej stránke poskytovaním ”digital letters of credit” /digitálny dokument banky o garantovaní platby/. Viac sa dočítate tu: https://www.livebitcoinnews.com/ (v AJ)

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.