Z databázy hotelov Marriott bolo ukradnuté obrovské množstvo dát!

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Hackerom sa podarilo získať obrovské množstvo dát z databázy hotelov Marriott, pokiaľ ste ho navštívili, buďte ostražití. David Emm, bezpečnostný odborník zo spoločnosti Kaspersky Lab:

„Ide o jeden z najväčších únikov dát, ktorý sme doposiaľ videli. Zatiaľ môžeme stále iba odhadovať reálny vplyv tohto hackerského útoku, je ale úplne zrejmé, že bezpečnostné riešenie používané sieťou Marriott Hotel nebolo natoľko účinné, aby zabránilo vniknutiu tretej strany do hotelových systémov. I keď uložené dáta boli v databáze zašifrované, je veľmi pravdepodobné, že hackeri ukradli aj kľúče na ich odomknutie.

Tento únik dát sa zapíše do histórie nie len množstvom ukradnutých dát, ale aj ich citlivosťou. V hotelové databáze boli totiž uložené citlivé osobné údaje miliónov hostí a v mnohých prípadoch i údaje o ich platobných či kreditných kartách. Vďaka tomu kyberzločinci získali množstvo materiálov pre svoje cielené phishingové útoky alebo kybernetickú špionáž.

Hotelová sieť bude všetkých dotknutých zákazníkov o tomto probléme informovať. Chceli by sme na tomto mieste upozorniť všetkých užívateľov, a predovšetkým klientov hotela, aby zostali ostražití. Kyberzločinci využijú vzniknutú situáciu a budú sa ich snažiť osloviť v mene hotelov Marriott. Preto je nutné sa uistiť, napríklad cez oficiálne stránky hotela, že daná e-mailová adresa zodpovedá uvedeným kontaktom.”

Záver

Čo je na situácii najhoršie? Že sa jej prakticky nedá vyhnúť, hotely vás bez citlivých dát ani neubytujú. V dnešnom svete platí pravidlo, čím menej dát kdekoľvek poskytnete, tím lepšie pre vás.

Nenechajte si ujsť naše krypto-spravodajstvo a prihláste sa na odber notifikácií. Inštrukcie získate kliknutím na zvonček vľavo dole. Taktiež nás sledujte na našej facebookovej stránke a nenechajte si ujsť najnovšie správy z kryptosveta.

Tento článok je preložený z originálu, ktorý pre český Kryptomagazín napísal Dariusz Matuszyński.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.