[Správy] Predseda NYSE: Bitcoin a krypto prežijú! • Security tokeny získavajú obľubu u krypto investorov…

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Predseda NYSE: Bitcoin a krypto prežijú! • Prečo security tokeny získavajú obľubu u krypto investorov • Bitcoin technológia je bezcenná, tvrdí CEO Coriolis Technologies • Google: vyhľadávanie slova Bitcoin dosiahlo 8-mesačné maximum • Miliardár Tim Draper: Kryptomeny nahradia fiat peniaze

Predseda NYSE: Bitcoin a krypto prežijú!

Jeff Sprecher, predseda Newyorskej burzy cenných papierov (NYSE), vyjadril svoju vieru v budúcu existenciu Bitcoinu a kryptomien. Odpoveď na otázku: “Prežije digitálny majetok?” Povedal: “Jednoznačne áno”.

Po včerajšom spravodajstve, keď hlavný ekonomický poradca Allianzu na konferencii Concensus potvrdil dlhú životnosť Bitcoinu, predseda NYSE Sprecher, tiež vstúpil na podporu … na tej istej konferencii. To, prečo všetci na tejto konferencii potrebujú toľko uistenia, je nejasné.

Sprecher ďalej uviedol, že aj napriek tomu, že Bitcoin nemá najlepšiu technológiu a existujú iné coiny o ktorých by ste mohli tvrdiť, že sú lepšie. Napriek tomu Bitcoin naďalej prežíva, darí sa mu a stále priťahuje pozornosť. Prirovnal ho k indexu Dow Jones, ktorý síce nie je veľkým reprezentantom ekonomiky, ale je stále najpoužívanejším ukazovateľom. Viac sa dočítate tu: https://bitcoinist.com/ (v AJ)

Prečo security tokeny získavajú obľubu u krypto investorov

Keďže regulátori sprísňujú pravidlá, ľudia čoraz viac vyhľadávajú ponuku security tokenov (STO) ako alternatívu k ICO. Dokonca aj veľké spoločnosti ako NASDAQ a Coinbase experimentujú so STO.

Security tokeny sa považujú za bezpečnejší spôsob prístupu k sieťovým systémom, ako je napríklad bankový účet, pretože pridávajú ďalšiu vrstvu zabezpečenia. Môžu byť použité namiesto hesla, alebo k preukázaniu totožnosti vlastníka. Nižšie sú uvedené niektoré faktory, prečo security tokeny získavajú trakciu:

Vnútorná hodnota: Znamená to, že v čase vydania stojí za niečo, čo sa týka výhody, ktorú dáva držiteľovi, bez ohľadu na vnútornú budúcu hodnotu, ktorá je spojená s tokenom.

Transparentnosť: Security tokeny pozostávajú z množstva smart kontraktov. Tie určujú, ako sa token môže kúpiť, predávať a obchodovať tak, aby bol v súlade s predpismi, a pretože sú vykonávané v blockchaine, transakcie sú transparentné, vysledovateľné a nemenné.

Likvidita: Prísľub globálnej likvidity je snáď najvýznamnejším znakom security tokenov. Majú schopnosť reprezentovať čiastkové vlastníctvo majetku a obchodovať na globálnych trhoch a burzách.

Viac sa dočítate tu: https://bitcoinexchangeguide.com/ (v AJ)

Bitcoin technológia je bezcenná, tvrdí CEO Coriolis Technologies

Bitcoin čelí ťažkej situácii, takže niektorí ľudia si doňho s chuťou kopnú. Tentoraz je to Rebecca Harding, generálna riaditeľka spoločnosti Coriolis Technologies.

Máme veľa Bitcoin býkov, ktorí tvrdia, že Bitcoin bude o dva roky na hodnote 100 000 USD. Rebecca Hardingová nie je jedným z nich. Generálna riaditeľka spoločnosti Coriolis Technologies nedávno hovorila o tom, ako celý kryptotrh dokázal stratiť viac ako 700 miliárd dolárov USD v reťazovej reakcii poklesu cien. Uviedla, že väzba medzi hardvérom a softvérom Bitcoinu spôsobila ťažkosti pre tento coin a že to je niečo, čo je celkom ťažké vyriešiť.

Nevidí Bitcoin a kryptopriemysel ako celok, ako niečo zakorenené v reálnej ekonomike a opisuje tento “zázrak technológie” ako zánik technológie, pretože hodnota je príliš spojená so sentimentom investorov. Nedostatok koreňov v reálnej ekonomike je podľa ekonómky, príčinou väčšiny problémov v kryptopriemysle. Viac sa dočítate tu:https://bitcoinexchangeguide.com/ (v AJ)

Google: vyhľadávanie slova Bitcoin dosiahlo 8-mesačné maximum

Záujem mainstreamu o Bitcoin sa opäť začal zvyšovať. Podľa Google Trends popularita kľúčového slova “Bitcoin” na vyhľadávači nedávno dosiahla marcové výšky.

Náhly nárast ceny BTC, prudký nárast hodnoty aktív v polovici novembra o 35 percent a pozitívny vývoj v krypto sektore v súvislosti so snahami spoločnosti Bakkt, New York Stock Exchange (NYSE) a Nasdaq spôsobili zvýšený záujem hlavného prúdu smerom k digitálnym aktívam.

Zvýšenie záujmu o Bitcoin je určite pozitívne pre krypto odvetvie, najmä vzhľadom na nedostatok dynamiky väčšiny najdôležitejších digitálnych aktív. Viac sa dočítate tu: https://www.ccn.com/ (v AJ)

Miliardár Tim Draper: Kryptomeny nahradia fiat peniaze

Tech-miliardár Tim Draper nie je znepokojený nedávnym pádom Bitcoinu a trvá na tom, že globálna ekonomika čoskoro prejde na krypto. V skutočnosti odvážne predpovedá, že krypto nakoniec prevezme úlohu fiat peňazí, aby tvorilo dve tretiny celkovej hodnoty sveta. Silný investor zo Silicon Valley povedal, že posun bude nevyhnutný, akonáhle sa stane jednoduchšie míňať a investovať pomocou kryptomien.

Draper je krypto evanjelista, ktorý stojí za svojím vzrušujúcim cenovým cieľom 250 000 dolárov v roku 2022, ako uviedla spoločnosť CCN. Začiatkom tohto mesiaca Draper tiež odhalil, že stále drží balík BTC, ktorý získal koncom roka 2014, keď kúpil asi 40 000 Bitcoinov na federálnej aukcii za 600 dolárov za kus. Viac sa dočítate tu: https://www.ccn.com/ (v AJ)

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.