Americký dolár padne na dno
Americký dolár padne na dno. Zdroj: Shutterstock.com/FOTOGRIN

Streda bola vo svete relatívne pokojná. Trh s kryptomenami dnes mierne poklesol na čele s Bitcoinom, ktorý predviedol skutočne nepresvedčivý 4 % pokles a dostal sa tak pod hladinu 10 000 $. Aktuálne sa obchoduje za 9650 $. Ako sme písali v dnešnom prehľade trhu, je dosť možné, že do päťciferných čísel sa tak skoro nepozrieme.

Ak radi obchodujete, určite vás bude zaujímať Friedrichs indikátor. Ideálny na obchodovanie kryptomien. Článok o obchodnej stratégii, ktorá využíva daný indikátor, nájdete tu.

Veľká Británia bude mať nového premiéra

Veľká Británia je v poriadnej šlamastike. Už dva roky sa pripravuje na odchod z Európskej únie, ktorý nie a nie prísť, a premiérka nedávno podala demisiu. Očividne, nikto nechce vojsť do histórie ako človek, ktorý prevedie UK odchodom z EÚ a peklom, ktoré s tým bude spojené.

Dnes už vieme, kto bude Terezin nasledovník – nie je ním nikto iný než Boris Johnson. Hmm, nepripomína vám náhodou niekoho?

Dobré správy pre Bakkt? New York vytvoril novú krypto-divíziu!

Štát New York pred štyrmi rokmi predstavil svoju licenciu BitLicense, ktorá je určená pre spoločnosti so záujmom venovať sa kryptomenám. Za štyri roky ju získalo iba zopár spoločností a zdá sa, že je čas na zmenu. New York ide s dobou a pokúsi sa priestor kryptomien lepšie regulovať. Má k tomu pomôcť nová krypto-divízia, vďaka ktorej by malo byť jednoduchšie prejsť celým regulačným procesom.

Skvelé správy pre burzu Bakkt, pre ktorú je BitLicense asi najlepšia cesta k spusteniu regulovaných futures kontraktov. Najnovšie správy o burze Bakkt nájdete tu.

Bill Gates už nie je druhý najbohatší človek na svete

Zakladateľ technologického gigantu Microsoft – Bill Gates – sa dlho pýšil titulom najbohatšieho človeka na svete. Až nedávno bol pokorený šéfom Amazonu. Jeff Bezos ho zosadil aj napriek nedávnemu rozvodu. Dnes už však Billovi nepatrí ani striebro. Prekonal ho totiž francúzsky podnikateľ Bernard Arnault, ktorý za posledný rok zarobil neskutočných 37 miliárd dolárov. Bernard, ako to robíš? :O

Apple je v procese odkúpenia divízie mobilných modemov od Intelu

Intelu v poslednej dobe očividne dochádza dych. Neuchytil sa v biznise mobilných procesorov a ani na poli desktopových výpočtových jednotiek sa mu príliš nedarí. Konkurent AMD ho totiž už tri roky valcuje čipmi zo série Zen, ktoré po novom vyrába 7 nm výrobným procesom. Intel pritom ešte stále nedosiahol ani 10 nm.

Možno aj to je dôvod, prečo s Applom rokuje o predaji svojej divízie mobilných modemov. Podľa najnovších správ nejde o žiadne tliachanie, práve naopak! Ak sa niečo nepokazí, dohoda bude oznámená už budúci týždeň. Špekuluje sa, že cena za odkúpenie sa vyšplhá na jednu miliardu dolárov. (viac info v EN)

Šéf Coca-Coly: Čakám, že dolár začne oslabovať

CEO spoločnosti Coca-Cola John Murphy nedávno rozprúdil vody. Pri komentovaní kvartálnej finančnej správy sa pozastavil nad problémami, ktoré spoločnosti robí americký dolár. Coca-Cola vo svojom biznise pracuje s viac než sedemdesiatimi štátnymi menami (snáď k nim pribudne aj Bitcoin). Finančné správy však dáva v dolároch.

Posilňujúci dolár vraj Coca-Cole spravil slušný škrt cez rozpočet a analytici očakávajú, že v nasledujúcom kvartáli kvôli nemu stratí 6 % ziskov. John Murphy však poznamenal, že koncom roka očakáva prepad dolára, ktorý je vraj “na konci cyklu”.

Coca-Cola však napriek posilňujúcemu doláru splnila predpokladané výsledky. Za posledné tri mesiace dosiahla obrat 10 miliárd dolárov a získala 0,63 centov z každého dolára.

Čo čítať ďalej?

Nemecko: Nové zákony o kryptomenách od 2020 – Bude Nemecko rajom či peklom pre kryptomeny?

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.