[SPRÁVY] Pokiaľ sa Bitcoin udrží nad 6 400 dolármi, býci sa nemusia obávať • Má Facebook Coin problémy ešte pred spustením?

BITmarkets BITmarkets

Pokiaľ sa Bitcoin udrží nad 6 400 dolármi, býci sa nemusia obávať • John McAfee si nemyslí, že má šancu stať sa prezidentom USA – aj tak však bude kandidovať • OneCoin odmieta prirovnávanie k Ponzi schéme • Hollywoodsky režisér si trúfa spraviť konečne poriadny film o Bitcoine • Má Facebook Coin problémy ešte pred spustením? • Švajčiarsko bude znižovať dane pre firmy

Pokiaľ sa Bitcoin udrží nad 6 400 dolármi, býci sa nemusia obávať

Mierne korekcie sú zdravé a vo väčšine prípadov aj vítané (skúsenými tradermi). Je to pochopiteľne preto, že neustály pohyb smerom hore nie je možný. Ak sa pozrieme na aktuálny stav Bitcoinu, tak sme sa dočkali miernej korekcie (teraz už dokonca ideme hore, a to poriadne, o čom si môžete prečítať tu). Ak by sa však cena Bitcoinu opäť otočila a klesala aj naďalej, býci by sa nemali čoho obávať. Rôzne analýzy dokázali, že pokiaľ  sa cena udrží nad 6 400 dolármi, tak by mal byť pozitívny sentiment a uptrend zachovaný. Problémy by mali nastať, ak by hranica 6 400 dolárov nevydržala a cena by sa dostala pod.

Viac sa môžete dozvedieť tu: newsbtc.com

John McAfee si nemyslí, že má šancu stať sa prezidentom USA – aj tak však bude kandidovať

Jedno z najzvučnejších mien v kryptosvete (či už v dobrom alebo v zlom) opäť na seba upútalo pozornosť. A to poriadne. O plánoch Johna McAfeeho a prezidentskej kandidatúre sa už čo to popísalo. Avšak John McAfee si údajne nemyslí, že má šancu vyhrať voľby. Jeho cieľ (a cieľ jeho kandidatúry) je vraj úplne iný. Chce však zmeniť prístup, aký majú ľudia ku vládam, a ako sa pozerajú na politiku. Ako to má v pláne spraviť sa dočítate v linku nižšie.

Viac o Johnom McAfeem si môžete prečítať tu: livebitcoinnews.com

OneCoin odmieta prirovnávanie k Ponzi schéme

OneCoin, podvodná kryptomena, ktorá sa pred pár rokmi vo veľkom rozšírila aj na Slovensku, má problémov viac ako dosť. Už dlho nebolo o tejto kryptomene povedané nič v dobrom svetle. Nie je to však žiadna náhoda. OneCoin má na sebe naozaj niekoľko trestných stíhaní a žalôb pre podozrenie o podvod (Ponzi schéma, Pyramída, Lietadlo a podobne). OneCoin sa však rázne bráni a tvrdí, že ich „obchodná schéma” je v súlade so všetkými zákonmi.

Viac o OneCoine sa dozviete tu: cryptoglobe.com

Hollywoodsky režisér si trúfa spraviť konečne poriadny film o Bitcoine

O filme Crypto, ktorý sa má zaoberať aj kryptomenami sme už informovali. Avšak tento film kryptomeny ani zďaleka nevykresľuje v najlepšom svetle. Práve preto zdieľal Kyle Tekiela (úspešný režisér) prostredníctvom Twitter účtu veľmi zaujímavú otázku. Hneď niekoľkých osôb (na čele s Vitalikom Buterinom) sa spýtal, či by boli ochotní podporiť film, ktorý by kryptomeny zobrazil v tom pravom svetle. Kyle Tekiela dostal hneď niekoľko pozitívnych reakcií aj námetov na to, aký film by bol očakávaný. Ako sa však bude situácia ďalej vyvíjať je teraz ešte nejasné.

Viac o tejto novinke nájdete tu: ccn.com

Má Facebook Coin problémy ešte pred spustením?

O tom, ako Facebook v tajnosti pracuje na vývoji vlastnej kryptomeny sa popísalo dosť. Čo všetko je na tom pravda, však zatiaľ ešte asi nevie nikto. Problém pre Facebook by však mohol byť na svete ešte pred zrodom oficiálnej kryptomeny. Ide o bezpečnosť, ktorá v poslednom období pri tomto gigantovi poriadne stráca na kvalite. Práve preto je veľa ľudí veľmi skeptických voči kryptomene Facebooku (a najmä jej bezpečnosti). Niet sa však čomu diviť. Ak Facebook nevie zabezpečiť kvalitne svoju platformu, prečo by mal vedieť kvalitne zabezpečiť Facebook Coin?

Viac o probléme Facebooku sa môžete dočítať tu: ccn.com

Švajčiarsko bude znižovať dane pre firmy

Švajčiarsko je krajina, ktorá určite neprestáva udivovať. Ľudia v tejto krajine hlasujú takmer úplne o akejkoľvek veľkej reforme, ktorá by mala zasiahnuť politiku alebo ekonomiku danej krajiny. A to sa udialo aj pred pár dňami, keď Švajčiarsko odhlasovalo zníženie daní pre veľké spoločnosti a konglomeráty. Toto rozhodnutie podporilo až 66% všetkých voličov.

Viac o tejto téme tu: finance.yahoo.com

Čo čítať ďalej?

Banka Sberbank začala spovedať svojich zákazníkov – prekážajú jej kryptomeny?

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.