[Správy] Obchod s BTC v Iráne prakticky neexistuje – Rastan: Trh javí známky obratu – Ethereum má vyššiu infláciu

0

Po útoku na iránskeho generála Qassema Soleimaniho sa vyrojili špekulácie o tom, že Iránci kupujú Bitcoin až za 30 000 dolárov. To rozhodne nie je pravda a ukážeme, prečo to tak je. Obľúbený trader Alessio Rastan vidí znaky obratu trendu BTC a Ethereum má po hard forku kratší čas produkcie blokov. 

Irán nemá prémium na BTC

Po útoku na druhého najvyššie postaveného muža Iránu vyletela cena zlata, ropy, a dokonca aj BTC. Následne sa objavili špekulácie, že sa Bitcoin v Iráne obchoduje až za 30 000 USD. Obe tieto tvrdenia sú hlboko zavádzajúce.

Cena BTC sa na bežných trhoch pohla smerom nahor približne o 5%. Mnohí analytici to dávali do súvislosti s útokom na Suleimaniho. Prostá logika však radí, že ide o úplne bežný cenový výkyv. História pohybov o päť percent je obrovská a len málokedy je možné priradiť k nim udalosť z reálneho sveta.

Viac informácií o konflikte medzi Iránom a USA – Irán verzus USA: Otrasie konflikt medzi USA a Iránom svetovou ekonomikou?

Tento pohyb nemal s najväčšou pravdepodobnosťou nič spoločné s americkým útokom. A aj keby náhodou mal, tak je zanedbateľný a neoveriteľný. Bežné sú aj masívnejšie pohyby. Podobne to je aj v prípade prémie na LocalBitcoins. LocalBitcoins v Iráne majú prakticky nulové objemy v porovnaní s predchádzajúcimi mesiacmi. A hoci je podľa oficiálneho kurzu voči doláru Bitcoin ponúkaný za približne 24 000 USD, v Iráne sú dva rôzne kurzy: jeden pre elity a druhý pre bežný ľud. A ak sa vezme bežný kurz, ktorý je približne 140 000 riálov za dolár, dostaneme sa na cenu okolo 7 300 USD za BTC.

BTC, [Správy] Obchod s BTC v Iráne prakticky neexistuje – Rastan: Trh javí známky obratu – Ethereum má vyššiu infláciu

Táto udalosť je ďalšou pripomienkou, že čínske správy, wallstreet prázdniny a Venezuela alebo Irán naozaj nemajú významný vplyv na cenu BTC a ide skôr o hoaxy, ktoré mätú investorov.

Irán má obmedzený prístup k internetu, a teda aj obmedzený prístup ku kúpe BTC. Tento fakt skôr ilustruje moc, ktorú majú lokálne vlády nad svojou populáciou, a jedným z aspektov je, že v podstate môžu zastaviť obchod s kryptomenami, ak odstaví populáciu od internetu. Ani Bitcoin nie je všemocný.

Alessio Rastani vidí možný obrat trendu

Alessio Rastan je obľúbený trader vo svete kryptomien. Vo svojom najnovšom príspevku ukazuje, ako indikátor LT Pulse signalizuje potencionálny obrat trendu. O tom, že by sa Bitcoin mohol opäť stočiť smerom nahor, sa hovorí aj v spojení s formáciou Double Bottom.

BTC, [Správy] Obchod s BTC v Iráne prakticky neexistuje – Rastan: Trh javí známky obratu – Ethereum má vyššiu infláciu

Rastan používa na odhalenie trendu indikátor LT Pulse, ktorý by mal odhaľovať práve zmeny v trendoch či predpovedať silnejšie pohyby BTC. Podľa Rastaniho sa cena BTC nachádza vo veľmi podobnej situácii ako to bolo v roku 2013. Počas vtedajšej konsolidácie začal LT Pulse indikátor zaznamenávať zmenu trendu a následne prišlo prelomenie predchádzajúcich rezistencií a začal nový bull run.

Rastan ďalej upozorňuje na kritický fakt, a tým je potreba prerazenia rezistencie. Kým nebude potvrdené, že terajší downtrend skončil, musíme sa zmieriť s horkým faktom, že sme stále na medveďom chodníku.

Zatiaľ je najzásadnejším krátkodobým cieľom prerazenie z klesajúceho kanála a uzavretie sviec nad hranicou približne 8 000 USD. Ďalší logický krok na potvrdenie zmeny trendu by malo byť dosiahnutie nového higher high.

Ethereum produkcia blokov o 25 % rýchlejšia

Po nedávnom Muir Glacier hard Fork siete ETH sa skrátil čas na produkciu blokov. Kým pred hard forkom trvala produkcia približne 17 sekúnd, teraz sa v ETH sieti vyprodukuje jeden blok za 12,7 sekundy.

To znamená, že novo sa za jeden deň vyťaží približne 13 000 ETH mincí denne. To bude zodpovedať inflácii okolo 5 %. Tá by mala vydržať do tej doby, dokiaľ nebude spustený PoS v rámci ETH 2.0.

Po inovácii siete na verziu 2.0 klesne inflácia a cieľová hodnota 0,22 %. V rámci nových technológií je však ťažké povedať, ako presne bude vyzerať finálny model inflácie. ETH totiž na rozdiel od BTC volí progresívny prístup, kedy sa protokol mení, a to veľmi radikálne. BTC tak vsádza na konzervatívny prístup a Ethereum sa snaží o rozvoj a škálovanie siete.

Čo čítať ďalej:

[Rozhovor] Cardano sa vyvíja ako softvér pre jadrové elektrárne – Lukáš Bárta a Jaromír Tesař o vývoji a budúcnosti Cardana

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Adam K.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre